گروه ویکو

زندگی در دانمارک

کشور دانمارک با نام رسمی پادشاهی دانمارک جزو مرفه‌ترین کشورهای اروپاست و در شمال این قاره قرار دارد. کشور دانمارک از کوچک‌ترین کشورهای اسکاندیناوی نیز محسوب می‌شود. این کشور دارای دو قلمرو خودگردان و برون‌مرزی است که شامل جزایر فارو و گریلند در اقیانوس اطلس می‌باشد. این کشور مساحتی بالغ بر 43 کیلومترمربع دارد. جمعیت این کشور چیزی حدود 5.7 میلیون نفر می‌باشد. کشور دانمارک شامل 400 جزیره می‌باشد که تنها 25% آن مسکونی هستند. در سال 2007 میلادی، دانمارک تحت تأثیر تقسیماتی که صورت پذیرفته است، به پنج استان تقسیم شده است. این 5 استان عبارت‌اند از: هوودستان، نوردیولند، میدیولند، شیلند و سوددانمارک.
پایتخت کشور دانمارک کپنهاگ نام دارد و از 5.7 میلیون نفر جمعیت این کشور 1,600,000نفر ساکن کپنهاگ هستند و 300.000 نفر نیز در دومین شهر بزرگ دانمارک یعنی آرهوس سکونت دارند. گفتنی است که 85% ساکنان دانمارک از مهاجران تشکیل‌شده است.

موقعیت جفرافیایی دانمارک

دانمارک آب‌وهوای تقریباً معتدلی دارد. دانمارک این آب‌وهوای معتدل را مدیون وزش بادهای غربی و قرار گرفتن در میان دریاست. این کشور تابستان‌های چندان گرمی ندارد و با میانگین دمای 19 درجه در طول روز در ماه‌های گرم سال یعنی ماه‌های جون تا آگوست جزو بخش خوبی از کشورهای اسکاندیناوی است. سردترین ماه سال فوریه، با میانگین دمای صفر درجه سردترین ماه سال است.
 ماه‌های تابستان در این کشور برای رفتن به پیک‌نیک، شنا و حمام آفتاب گرفتن مناسب است اما زمستان فصل خوردن شکلات داغ و مهمانی‌های خانگی است. دانمارکی‌ها برای این حس و حال خوب و گرم و راحت، کلمه زیبا و دل‌نشینی دارند بنام  «هوگه» (hygge). هوگه یعنی  دادن حس آرامش، راحتی و خوشی به همدیگر.

کار در دانمارک

دانمارک جزو کشورهای اروپایی و پیمان شینگن است و از نظر کار نسبت به کشورهای این حوزه شرایط مطلوب‌تری را داراست. دانمارک این شرایط مطلوب را مدیون این است که کشوری ثروتمند است، نرخ بیکاری در آن کم و در حدود 3.7 درصد است و با جمعیت کمی حدود 6 میلیون نفر و رو به افزایش میانگین سنی است. با توجه به این مورد کاریابی در این کشور برای افراد جوان و با سنین کم بسیار مطلوب و سهل خواهد بود.

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط

شرایط تحصیل در دانمارک

1.امکان تحصیل به زبان انگلیسی
2.تمرکز دانشگاه‌های این کشور بر روی حل مشکلات کار روی پروژه
3.امکان کار هم‌زمان با تحصیل و گذران زندگی
4.مراقبت‌های پزشکی رایگان برای دانشجویان
5.امکان تحصیل رایگان در دانمارک
6.امکان تحصیل در رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد

 

گروه ویکو

لیست استان ها

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک، جزو مقدمات لازم برای اخذ اقامت این کشور است و هر شخص برای گرفتن  اقامت کشور دانمارک از طریق تحصیل، باید بتواند شرایط مناسب را دارا باشد. مهاجرت از طریق ویزای دانشجویی به دانمارک، یکی از روش‌های ورود به‌ کشور زیبای دانمارک است. دانمارک کشوری زیبا می‌باشد که در تمام مراتب زندگی از جمله تحصیل و کار به مدارج بالا رسیده است. مردم دانمارک جزو شادترین مردم جهان هستند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

یک دانشجو برای تحصیل در دانمارک به اجازه اقامت در این کشور احتیاج دارد. بهتر است این پروسه را 4 ماه قبل شروع دوره آموزش عالی انجام دهد؛ یعنی پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه. پس از تکمیل و ارسال درخواست اقامت طبق روال عادی، حدود 60 روز پروسه‌ی اخذ مجوز اقامت به طول می‌انجامد. در این مرحله شرایط و مدارک مربوطه به شرح زیر است: