آموزش زبان ویکو

همه چیز درباره زبان آلمانی

زبان آلمانی بیشتر در اروپای مرکزی استفاده می‌‎‌شود و می‌توان گفت یک زبان ژرمنی غربی است. زبان ژرمنی غربی بزرگترین شاخه از خانواده زبان آلمانی است که شامل ترکیبی از زبان آلمانی، آفریکانس، هلندی، انگلیسی، فریزی، ییدیش است. به غیر از آلمان، کشورهایی همچون سوئیس، اتریش، بخش جنوبی ایتالیا و بخشی از بلژیک با این زبان گفتگو می‌کنند. زبان آلمانی بیشترین شباهت واژگان را با زبان‌های دانمارکی، نروژی و سوئدی را دارد. این زبان با داشتن بیش از 100 میلیون گویش بومی در سراسر جهان به عنوان یکی از زبان های جهانی و پرگویش ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. این زبان پس از انگلیسی و فرانسوی، سومین زبان رایج جهان می‌باشد.

چرا باید آلمانی را بیاموزیم؟

زبان آلمانی از نظر آموزش پس از انگلیسی، پر کاربردترین زبان خارجی در دوره دبستان و بعد از زبان انگلیسی و فرانسوی، پرکاربردترین زبان خارجی در دبیرستان‌های اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. این زبان بعد از اسپانیایی، زبان اشاره آمریکایی و فرانسوی چهارمین زبان غیر انگلیسی در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. زبان آلمانی را می‌توان دومین زبان علمی پرکاربرد، پس از روسی و انگلیسی سومین زبان پرکاربرد در وب‌سایت‌ها نام برد. 

در جهان، یک دهم کتاب‌ها از جمله کتب الکترونیکی به زبان آلمانی منتشر می‌شوند و کشورهایی که آلمانی زبان هستند، در رتبه پنجم انتشار کتاب‌های جدید قرار گرفته‌اند. در انگلستان بالغ بر 49 درصد متقاضیان ایجاد کسب و کار آلمانی زبان هستند.