مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

اگر قصد دارید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا اقدام کنید، باید مطمئن شوید که می‌توانید هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی را بپردازید. در برخی از کشورها هزینه تحصیل شما می‌تواند به طور قابل توجهی بیشتر از شهریه دانشجویان خانگی باشد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل در این کشور، سرمایه کافی را در اختیار داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

برای درک اینکه به چه نوع بودجه‌ای برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نیاز دارید و همچنین به چه میزان حمایت مالی نیاز دارید، دانستن اینکه دوست دارید چه چیزی و کجا مطالعه کنید مفید است. این‌ها چیزهایی هستند که بر هزینه شهریه و هزینه‌های زندگی شما تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، اگر به دنبال تحصیل در رشته پزشکی یا دامپزشکی هستید، این هزینه نسبت به سایر دوره‌ها بیشتر خواهد بود. مدت زمان تحصیل شما نیز بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد، مانند کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید – برای مثال، برخی از کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین‌المللی هزینه کمتری نسبت به ایالات‌متحده دارند.

فکر کردن در مورد اینکه چگونه تحصیلات عالی خود را تأمین می‌کنید می‌تواند یک فرآیند استرس‌زا باشد، اما گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در تأمین هزینه تحصیل کمک کند.

شهرهای مهم برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

در این بخش به شهرهایی که دارای دانشگاه‌های مهم و اصلی در ایتالیا هستند می‌پردازیم. برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در ایتالیا و گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا به موسسه کاریابی بین‌المللی ویکو مراجعه کنید.

 شهر رم برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

پایتخت ایتالیا، رم، خانه حدود 4.3 میلیون نفر است. این شهر را به چهارمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا تبدیل می‌کند. تاریخ رم بیش از 28 قرن را در بر می‌گیرد و یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های اشغال شده در اروپا است. مرکز تاریخی شهر با مکان‌هایی مانند کولوسئوم و واتیکان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. رم به دلیل فرهنگ و تاریخ غنی خود برای دانشجویان خارجی مناسب است و چیزهای زیادی برای ارائه به همه دارد.

رم یک مرکز بین‌المللی برای آموزش عالی است که دارای بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و آکادمی‌ها در زمینه‌های مختلف است. به عنوان مثال، La Sapienza یکی از بزرگترین دانشگاه‌ها در جهان است و بیش از 140000 دانشجو دارد. همچنین در رم Istituto Europeo di Design، Scuola Lorenzo de’ Medici و دانشگاه بازرگانی رم قرار دارد.

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 

شهر میلان برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

شهر میلان کمی بیش از 1.3 میلیون نفر جمعیت دارد که آن را به دومین شهر پرجمعیت ایتالیا پس از رم تبدیل می‌کند. در بسیاری از زمینه‌ها از جمله امور مالی، طراحی و مد دارای نقاط قوت است. میلان به عنوان پایتخت مد و طراحی جهان شناخته می‌شود و میزبان هفته مد میلان است. گالری‌ها و موزه‌های هنری بسیاری هر ساله مورد بازدید میلیون‌ها نفر قرار می‌گیرند و برخی از مهم‌ترین مجموعه‌های هنری جهان از جمله آثار لئوناردو داوینچی را در خود جای داده‌اند.

14 موسسه آموزش عالی در میلان وجود دارد که دوره‌های آموزشی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، دانشگاه Bocconi در سال 1902 تأسیس شد و یک مدرسه تجاری شناخته شده در جهان است. همچنین مؤسساتی مانند آکادمی جدید هنرهای زیبا و موسسه طراحی اروپایی را خواهید دید که در این شهر واقع شده‌اند.

شهر فلورانس برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

فلورانس پایتخت منطقه توسکانی ایتالیا است. مرکز تاریخی شهر از سال 1982 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و فوربس این شهر را به عنوان یکی از زیباترین شهرها در جهان رتبه‌بندی کرده است. این شهر زادگاه رنسانس در نظر گرفته می‌شود و تاریخ سیاسی جالب و پرتلاطمی از جمله دوره‌های حکومت تحت خانواده مدیچی دارد. فلورانس دارای موزه‌ها و گالری‌های هنری متعددی است و بسیاری از معماری‌های خیره‌کننده را در خود جای داده است.

دانشگاه فلورانس و همچنین دانشگاه هنر فلورانس و موسسه بین‌المللی طراحی مد و بازاریابی پولیمودا را در این شهر خواهید یافت. با تنوع در انواع موسسه، فلورانس دارای مراکز علمی بسیار خوبی است.

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 

بودجه و بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی

در بخش زیر، ما برخی از رایج‌ترین گزینه‌های تأمین مالی را که برای تحقیقات بیشتر در اختیار شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی است، شناسایی کرده‌ایم، این فقط برای اهداف اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره مالی در نظر گرفته نشده است و بیشتر برای کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را دارند.

تأمین مالی خود و خانواده

بسته به وضعیت مالی آن‌ها، خانواده شما ممکن است بتواند کمک مالی به تحصیل شما کند. آن‌ها ممکن است برای تحصیلات عالی شما پس‌انداز کرده باشند، یا بتوانند به وامی دسترسی داشته باشند تا تحصیلات بیشتر را مقرون به صرفه و در دسترس شما قرار دهند.

اگر فکر می‌کنید که خانواده شما ممکن است کمک مالی ارائه دهند، با آن‌ها صحبت کنید تا ببینید چه گزینه‌هایی دارید. اگر این برای شما واقعیت ندارد، گزینه‌ها و فرصت‌های دیگری برای کمک مالی برای تحصیلتان وجود دارد.

وام‌های دانشجویی دولتی

اگر خود تأمین مالی گزینه‌ای برای شما نیست، می‌توانید وام‌های دانشجویی دولتی برای دانشجویان بین‌المللی را بررسی کنید. ممکن است بتوانید از دولت کشور خود یا دولت کشوری که به دنبال تحصیل در آن هستید به وام دسترسی پیدا کنید. بنابراین ارزش دارد این موارد را قبل از درخواست برای یک مکان در دانشگاه یا وام خود بررسی کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید که وام‌ها باید بازپرداخت شوند. قبل از گرفتن وام، باید مطمئن شوید که می‌توانید وام را بازپرداخت کنید، زیرا عواقب دیرکرد یا از دست دادن پرداخت‌ها وجود دارد. با این حال، وام‌های دولتی معمولاً نسبت به وام‌های شخصی بانکی ملایم‌تر هستند و برنامه‌ها و مقررات بازپرداخت آن‌ها معمولاً با در نظر گرفتن دانشجویان تنظیم می‌شوند.

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 

وام دانشجویی شخصی

گزینه دیگری برای دانشجویان بین‌المللی که نیاز به دسترسی به کمک مالی دارند، گرفتن وام دانشجویی شخصی است. وام‌های شخصی ممکن است از بانک شما یا از شرکت‌های وام در کشور شما در دسترس باشد. در حالی که گرفتن وام شخصی ممکن است به عنوان پاسخی ایده آل برای تأمین مالی تحصیلات به نظر برسد، شما باید شرایط و ضوابط وام خود را بدانید. برنامه‌های بازپرداخت وام‌های شخصی و غیر تحصیلی می‌تواند کمتر بخشنده باشد و عواقب عدم پرداخت می‌تواند سخت‌تر باشد. اگر مطمئن نیستید که می‌توانید کل مبلغ را بازپرداخت کنید، به اضافه هر سودی که ممکن است اضافه شود، توصیه نمی‌شود که وام بگیرید.

هنگامی که به وام‌های دانشجویی مختلف نگاه می‌کنید، باید آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر است. مواردی که باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از برنامه‌های بازپرداخت، شرایط و ضوابط مربوط به بازپرداخت‌ها (عواقب عدم پرداخت، آیا در صورت تغییر وضعیت مالی به شما کمک خواهد کرد)، و سودی که به بازپرداخت‌های شما اضافه می‌شود.

بورسیه‌ها

اگر خود تأمین مالی یا وام گزینه‌ای برای شما نیست، ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه باشید. بورسیه‌ها که به عنوان بورسیه و کمک‌هزینه نیز شناخته می‌شوند، معمولاً نیازی به بازپرداخت ندارند و توسط مکان‌های مختلف ارائه می‌شوند. این‌ها می‌توانند شامل دولت‌ها، مؤسسات، مؤسسات خیریه و مشاغل باشد.

بورسیه‌ها به شکل‌های مختلفی ارائه می‌شوند، برخی کامل و برخی جزئی هستند. یک بورس تحصیلی کامل باید تمام هزینه‌های تحصیل شما را پوشش دهد، و برخی ممکن است به هزینه‌های زندگی شما نیز گسترش یابد. بورسیه تحصیلی جزئی ممکن است فقط برخی از هزینه‌های تحصیل شما را پوشش دهد، یا برای مثال فقط شامل مواد تحصیلی باشد.

بورسیه‌ها معیارهای سخت‌تری نسبت به وام دارند، بنابراین باید مطمئن شوید که قبل از درخواست واجد شرایط بودن خود را به طور کامل بررسی کنید. اطلاعات بیشتری در مورد انواع مختلف پیدا خواهید کرد.

انواع بورسیه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

علمی

بورسیه‌های تحصیلی معمولاً به دانشجویانی اعطا می‌شود که در مطالعات قبلی خود برتری علمی نشان داده‌اند. آن‌ها ممکن است موضوعی خاص یا عمومی باشند. برتری تحصیلی همیشه به معنای کسب بالاترین یا بهترین نمرات مطلق نیست، بلکه می‌تواند صرفاً به معنای رسیدن به یک استاندارد خاص باشد که نشان می‌دهد شما یک دانش‌آموز متعهد هستید. چیزهای دیگری که ممکن است به شما در گرفتن بورس تحصیلی کمک کند فعالیت‌های فوق برنامه‌ای است که در آن شرکت می‌کنید و برنامه‌های آینده شما مربوط به منطقه تحصیلی‌تان.

Mobility

اگر از افرادی  هستید که ممکن است دسترسی شما به آموزش عالی را محدود کند، یا از جمعیتی هستید که در آموزش عالی کمتر حضور دارند، ممکن است بتوانید برای بورسیه Mobility درخواست دهید. این بورسیه‌ها می‌توانند به شما در پرداخت شهریه یا هزینه‌های زندگی کمک کنند و تحصیلات عالی را در دسترس تر و مقرون به صرفه‌تر کنند. گاهی اوقات این بورسیه‌ها می‌تواند بر اساس میزان درآمد والدین شما باشد یا اینکه شما می‌توانید بدون کمک مالی به تحصیلات عالی دسترسی پیدا کنید. اگر واجد شرایط سایر انواع کمک‌های مالی هستید، ممکن است واجد شرایط بورسیه Mobility نباشید.

ورزش / عملکرد

اگر شما یک دانشجوی ورزشکار با استعداد هستید، یک موسسه ممکن است به شما کمک‌هزینه تحصیلی ارائه دهد تا به شما در پرداخت شهریه یا هزینه‌های زندگی کمک کند. این معمولاً به شرطی است که در حین تحصیل در دانشگاه به رقابت در ورزش خود ادامه دهید. ممکن است الزامات خاص‌تری در مؤسسات مختلف وجود داشته باشد، به عنوان مثال رقابت در یک سطح خاص، کسب افتخارات خاص، و حفظ یک استاندارد آکادمیک.

این نوع بورسیه می‌تواند برای سایر زمینه‌های فوق برنامه مانند موسیقی یا هنرهای نمایشی نیز اعمال شود. اگر استعداد دارید و در یکی از این زمینه‌ها در سطح بالایی فعالیت می‌کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *