گروه ویکو

زندگی در آلمان

کشور آلمان پرجمعیت‌ترین کشور واقع در قاره اروپا می‌باشد که حدود 83 میلیون نفر جمعیت دارد. نام اصلی و رسمی کشور آلمان، جمهوری فدرال آلمان است. فاصله ایران تا آلمان، از شهر تهران تا برلین ۳۵۲۳٫۶ کیلومتر است. جمعیت این کشور  ۸۳،۲۵۱،۸۵۱ نفر است. فاصله پروازی تهران تا برلین چهار ساعت و نیم است. زبان رسمی کشور آلمانی است. زبان آلمانی یک شاخه از زبان‌های هندو_اروپایی است. پایتخت کشور شهر برلین است. در ابتدا پایتخت این کشور شهر بن بوده است. نوع حکومت و سازمان‌دهی آن در آلمان جمهوری فدرال دموکراتیک مجلسی است. آلمان دارای 16 ایالت است که در برخی از موضوعات می‌توانند به صورت مستقل عمل کنند. 
آلمان صنعتی‌ترین کشور دنیاست و به عنوان ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپا به عنوان قطب اقتصادی و حوزه پولی یورو محسوب می‌شود.

 

موقعیت جغرافیایی آلمان

آب‌وهوای آلمان معتدل اقیانوسی اطلس و قاره‌ای است. بادهایی که به آلمان می‌وزند عموماً غربی هستند. آلمان پس از جنگ به‌طور رسمی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. درواقع پس از برداشتن دیوار برلین به ایالت‌های شرقی به‌طور رسمی ایالت‌های جدید و به ایالت‌های غربی قدیمی می‌گویند.
آلمان از طریق دریای شمال و دریای بالتیک به آب‌های آزاد راه پیدا می‌کند.طولانی‌ترین رودهای آلمان راین، آلب و دانوب هستند. آلمان به چند ناحیه بزرگ اعم از سرزمین‌های پست در شمال، رشته‌کوه‌های میانه و کوه‌های آلپ تقسیم می‌شود.

 

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط

چرا باید در آلمان تحصیل کرد؟

1.امکان تحصیل به صورت رایگان
2.امکان تحصیل به زبان انگلیسی
3.اجازه اقامت در آلمان پس از اتمام تحصیل به مدت 18 ماه
4.دارای دانشگاه‌هایی معتبر در سطح دنیا

5.امکان اخذ اقامت دائم و گرفتن پاسپورت آلمانی
6.امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی
7.تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی 
8.امکان کار در کنار تحصیل و گذران زندگی با درآمد خود
9.امکان گذراندن و اقدام به تحصیل به صورت دانشجوی مهمان دریکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا، کانادا و استرالیا
10.اعتبار بالای ویزای دانشجویی آلمان و امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا

گروه ویکو

لیست شهرها

لیست شهرها

اشتوگارت - برلین - دورتموند - دوسلدورف - فرانکفورت - کلن - مونیخ - هامبورگ

کار در آلمان

آلمان یکی از اقتصادهای مهم و قدرتمند در اروپاست.تاکنون نیز اقتصاد بالای آلمان در زمینه یورو مانع سقوط آن در حوزه اروپا شده است. آلمان جزو سه کشور مهم جهان در زمینه علم مهندسی و صنعتی است. بازار کار در آلمان جزو یکی از بزرگ‌ترین و کارآمدترین بازار کارها برای متخصصان بوده است.در سال‌های اخیر این بازار کار خوب دچار تزلزل شده است زیرا با کمبود نیروی متخصص مواجه است. آلمان در این سال‌ها به دلیل رشد منفی جمعیت خود کمبود نیروی متخصص را هم به عنوان تبعات این اتفاق متحمل شده است. به همین دلیل سیاست‌مداران و سران کشور سیاست‌ها و تشویق‌هایی را در این حوزه ترتیب داده‌اند که با جذب نیروی متخصص این بسیار را برای پیشرفت خود فراهم کنند.

 

شرایط ویزای کار پس تحصیل در آلمان

دانشجویانی که در آلمان به تحصیل می‌پردازند، می‌توانند برای گرفتن ویزای کاری این کشور نیز اقدام نمایند. برای این کار باید حتماً شرایط زیر را دارا باشند.