مهاجرت تحصیلی

آشنایی با شرایط اقامت تحصیلی در آلمان

آلمان یکی از مرفه‌ترین و برترین کشورهای اروپایی است که، از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار ایده آلی برخوردار می‌باشد. آمار بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از طرفی چندین دانشگاه بین‌المللی فوق‌العاده در این کشور قرار گرفته‌اند. این محتوا به منظور آشنایی با شرایط اقامت تحصیلی در آلمان، نگارش شده است.

آلمان یکی از مرفه‌ترین و بهترین کشورهای اروپایی است که، از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار ایده آلی برخوردار می‌باشد. آمار بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از طرفی چندین دانشگاه بین‌المللی فوق‌العاده در این کشور قرار گرفته‌اند. به همین دلیل می‌توان آن را یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی شناخت. البته برای دریافت ویزای تحصیلی در ابتدا نیاز است تا با شرایط اقامت تحصیلی در آلمان به طور کامل آشنایی پیدا کنید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با شرایط اقامت تحصیلی در آلمان و مدارک موردنیاز جهت دریافت آن، بیشتر آشنا کنیم.

شرایط اقامت تحصیلی در آلمان برای افراد متأهل

دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت به آلمان یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌های دریافت اقامت این کشور است. البته در برخی از مواقع ممکن است فرد متقاضی متأهل بوده و بخواهد برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت دریافت نماید. در این صورت شرایط متفاوت‌تر از شرایط معمول مهاجرت تحصیلی به آلمان می‌باشد. شرکت مهاجرتی ویکو با تجربه و تخصص کافی در زمینه مهاجرت به افراد متأهل نیز کمک می‌نماید، تا بتوانند با دریافت ویزای تحصیلی، اقامت آلمان را برای خانواده خود نیز دریافت نمایند.
افراد متأهل نیز باید تمامی شرایط اقامت تحصیلی در آلمان مانند مدرک زبان آلمانی، توانایی تمکن هزینه‌های زندگی و ... را داشته باشند. اما متأهلین باید توانایی تأمین مسکن برای اسکان خانواده را نیز داشته باشند. در صورتی که دانشجویان مجرد با تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند. از طرفی اگر دانشجویان فرزند سه تا چهار سال داشته باشند، می‌توانند از مزایای تحصیل رایگان نیز برای فرزند خود استفاده کنند. نکته قابل توجه در شرایط اقامت تحصیلی در آلمان برای افراد متأهل زمان مهاجرت همسر و فرزندان است. دانشجویان متأهل باید سه ماه از اقامت دانشجویی خود را بگذرانند و سپس همسر و فرزندان آن‌ها می‌توانند به آن‌ها ملحق شوند. از دیگر شرایط اقامت تحصیلی در آلمان متأهلین برای دریافت اقامت خانواده می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

_اثبات تمکن مالی جهت تأمین نیازهای خود و همراهان

_تهیه مسکن برای زندگی خود و خانواده، البته مسکن باید با توجه به تعداد اعضای خانواده فضای کافی داشته باشد.

_قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید فرد ازدواج کرده باشد.

_حداقل سن فرد برای همراهی خانواده 18 سال است.

مدرک زبان آلمانی همراهان با سطح A1 می‌تواند شانس اخذ اقامت آن‌ها را افزایش دهد.

مهاجرت تحصیلی

مدارک و شرایط اقامت تحصیلی در آلمان

_ گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه و کپی آن

_ مدرک پذیرش تحصیلی دانشجو

_ مدرک زبان آلمانی

_ مدرک میان دوره سه سال متوسطه با ترجمه آن (می‌توان مدرک دیپلم را جایگزین نمود)

_ مدارک پایان دوره و ریز نمرات دانشجو با ترجمه آن

_ تحصیل مدرک لیسانس با ترجمه آن (در صورت ادامه تحصیل)

_ فرم درخواست اقامت از طریق ویزای دانشجویی (با دقت پر شده باشد)

_ گواهی اثبات تمکن مالی به عنوان پشتیبان مالی

_ گواهی سابقه کار (در صورت داشتن سابقه کاری)

_ هزینه صدور ویزا

_ ارائه انگیزه نامه تحصیلی

_ ارائه هدف خود از درخواست اقامت و ادامه زندگی در آلمان

نکته: هر چقدر سن شما برای دریافت این ویزا بیشتر باشد، شانس موافقت با درخواست شما کاهش می‌یابد. از طرفی برای اینکه بتوانید خانواده خود را (در صورتی که متأهل هستید) با خود ببرید. باید تاریخ ازدواج شما قبل از تاریخ درخواست ویزای تحصیلی آلمان باشد. همچنین حداقل باید 18 سال داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *