آلمان

تجربه مهاجرت کاری به آلمان

تجربه مهاجرت کاری به آلمان

بسیاری از دانشجویان از موقعیت های کاری(تجربه مهاجرت کاری به آلمان) برای کسب تجربه اولیه حرفه ای استفاده می کنند در حالی که هنوز در حال تحصیل هستند. این تجربه به آنها کمک می کند تا زمینه های تخصصی جدیدی را در تحصیل خود انتخاب کنند و ورود بعدی آنها به دنیای کار را آسان تر می کند.

تجربه مهاجرت کاری به آلمان: چرا یک موقعیت کاری ارزشمند است؟

موقعیت های کاری فرصتی عالی برای دانشجویان آلمانی و بین المللی به طور یکسان در نظر گرفته می شود: آنها دانشجویان را با شیوه های کاری روزمره در آلمان آشنا می کنند و به آنها کمک می کنند تا با کارفرمایان بالقوه ارتباط برقرار کنند. با داشتن مدرک معتبر می توان در آلمان کار خود را شروع کنید. این موارد تحت نظارت اساتید دانشگاه هستند. دوره های تحصیلی مانند پزشکی حتی برای پذیرش نیاز به محل کار دارند.

تجربه مهاجرت کاری به آلمان

چه نوع موقعیت های کاری وجود دارد؟

کار تقریباً در همه جا در دسترس است: در شرکت ها و سازمان ها، در مراکز تحقیقاتی و مؤسسات عمومی. گاهی فقط چند هفته و گاهی چند ماه می توانید در این نوع محیط ها کار کنید. تکمیل یک کار داوطلبانه به هر دانشجو بستگی دارد. با این حال بسیاری از موضوعات شامل کار اجباری نیز وجود دارد. کار برای افرادی که در دانشگاه حضور ندارند نیز به صورت آزاد وجود دارد.

 

چه چیزی یک موقعیت کاری خوب را تعریف می کند؟

موقعیت های کاری همیشه موردی است که شما به آینده آن امیدوار هستید. به همین دلیل مهم است که در طول مصاحبه محل تعیین شود و مشخص شود آیا برخی از الزامات مهم برآورده شده است یا خیر. مثلا داشتن ویزای کاری آلمان که بسیار مهم است.

تماس با ما

  • استانداردها: وظایف باید پیچیده و چالش برانگیز باشند. شما باید فرصتی برای یادگیری داشته باشید، به طور ایده آل در یک پروژه خودتان باید با توجه به مهارتتان شروع به کار کنید.
  • استقلال: پس از یک مرحله مقدماتی، باید بتوانید به طور مستقل (گهگاهی) روی پروژه خود کار کنید. اگر بتوانید وظایف خود را به درستی انجام دهید، شرکت را در مورد ویژگی های خود متقاعد خواهید کرد.
  • مدت: کار کردن در یک مکان باید به اندازه ای زمان برده باشد  که شما بتوانید وظایف پیچیده را انجام دهید. معمولا دو یا سه ماه کافی است که خود را به مدیریت محل کار به درستی نشان دهید.

الزامات قانونی چیست؟

همان مقررات قانونی که برای مشاغل جانبی دانشجویی وجود دارد، در مورد استخدام نیز اعمال می شود. کاریابی، حتی اگر بدون دستمزد باشد، کار عادی محسوب می شود. اگر اهل اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستید، اجازه دارید تا 120 روز در سال کار کنید. اگر بیش از این کار می کنید، به مجوز Ausländerbehörde (دفتر خارجی ها) و Agentur für Arbeit (آژانس کاریابی فدرال) نیاز دارید. اطلاعات بیشتر در دسترس است می توانید به وب سایت ویکو مراجعه کنید.

مستثنی از این قانون، مشاغلی هستند که مشمول مقررات تحصیلی برای برنامه تحصیلی شما (موقعیت کاری اجباری) هستند.

تجربه مهاجرت کاری به آلمان

چگونه کار پیدا کنم؟

اگر به دنبال یک موقعیت شغلی هستید، ابتدا باید در نظر بگیرید که می‌خواهید شغلتان در چه جهتی باشد. یک موقعیت کاری به شما این امکان را می دهد که علایق، مهارت ها و دانش برنامه مدرک خود را در عمل امتحان کنید. هنگامی که اهداف خود را مشخص کردید، معمولاً زمینه های حرفه ای که می خواهید در آن کار کنید نیز مشخص می شود. سپس می توانید مبادلات شغلی آنلاین مناسب را جستجو کنید یا از طریق بورس استخدام موسسه آموزش عالی خود به دنبال مشاغل خالی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *