آلمان

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

اگر مدرک “Abitur” یا مدرک معادل آن (گذر دوازدهم) دارید، می‌توانید آموزش حرفه‌ای دوگانه را در آلمان بخوانید. آموزش دو مسیره شامل مؤلفه‌های نظری و عملی است. برای اطلاعات بیشتر درباره چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟ این مقاله را مطالعه کنید.

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

اگر مدرک “Abitur” یا مدرک معادل آن (گذر دوازدهم) دارید، می‌توانید آموزش حرفه‌ای دوگانه را در آلمان بخوانید. آموزش دو مسیره شامل مؤلفه‌های نظری و عملی است. برای اطلاعات بیشتر درباره چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟ این مقاله را مطالعه کنید.

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟ الزامات آن چیست؟ و چقدر طول می‌کشد؟ زبان مورد نیاز چیست؟ ما به این سؤالات و خیلی بیشتر در مورد آوسبیلدونگ آلمان پاسخ می‌دهیم.

آموزش حرفه‌ای آلمانی (Ausbildung) آوسبیلدونگ آلمان

مبانی سیستم آموزش حرفه‌ای آلمان (VET) یک رویکرد آموزشی دوگانه بر اساس مدل کارآموزی است. این شامل دانش نظری مبتنی بر کلاس درس و آموزش مبتنی بر کار در شرکت‌ها است. ایالت‌های فدرال بر مؤلفه مدرسه محور نظارت دارند، در حالی که شرکت‌ها آموزش‌های مبتنی بر شرکت را سازماندهی می‌کنند. مدل آموزش دوگانه نتیجه چندین دهه توسعه است.

در آلمان، دانش‌آموزان می‌توانند بین دوره‌های آموزشی حرفه‌ای یا دانشگاهی یکی را انتخاب کنند. این سیستم دوگانه مزایای زیادی دارد. دوره‌های کارآموزی می‌تواند منجر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شود که مسئولیت و دستمزد فارغ‌التحصیلان را افزایش می‌دهد. با این حال، چندین الزام برای ورود وجود دارد.

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

پیش‌نیازهای آوسبیلدونگ در آلمان

برای واجد شرایط بودن برای Ausbildung در آلمان دانش‌آموزان باید شرایط لازم برای تکمیل برنامه Ausbildung خود را داشته باشند. چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

در آلمان، فارغ‌التحصیلان مدرسه باید نشان دهند که مدرسه‌ای را با سطح زبان آلمانی مناسب به پایان رسانده‌اند. به عنوان مثال، متقاضیان باید ثابت کنند که سطح زبان B1 دارند و می‌توانند به طور مؤثر به زبان آلمانی ارتباط برقرار کنند. هرچه سطح زبان آلمانی آن‌ها بالاتر باشد، احتمال بیشتری برای پذیرش در برنامه Ausbildung وجود دارد.

برای کارها و مشاغل صنایع دستی، پیش‌نیازهای مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، پرستاران دو ماه را در مرکز آموزش می‌گذرانند و پس از آن دو ماه را در بیمارستان. یک برنامه معمولی دو یا سه سال طول می‌کشد.

پس از فارغ‌التحصیلی، کارآموزان می‌توانند به عنوان یک متخصص در یک شرکت کار کنند، مدارک تحصیلی بیشتری کسب کنند، خوداشتغال شوند یا به کشور خود بازگردند.

مدت زمان Ausbildung در آلمان: چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

مدت دوره آموزش حرفه‌ای Ausbildung یا Dual Professional در آلمان به حرفه انتخاب شده بستگی دارد. بسیاری از مشاغل به برنامه‌های مبتنی بر آموزش تقسیم می‌شوند.

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

به عنوان مثال، پرستاران نیمی از زمان خود را در آموزش و نیمی را در تمرین می‌گذرانند. با این حال، بیشتر کارآموزان تنها کسری از زمان خود را در آموزش و نیمی از زمان خود را در تمرین می‌گذرانند.

حقوق کارآموزان با توجه به شغل متفاوت خواهد بود. به برخی تا 1000 یورو در ماه پرداخت می‌شود. مشاغل دیگر ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند و به زمان بیشتری نیاز داشته باشند.

در آلمان، مدت برنامه Ausbildung سه تا چهار سال است، اگرچه بسته به فرد می‌توان این مدت را کاهش داد. بسته به بخش، مدرسه آموزش حرفه‌ای و شرکت، Ausbildung را می‌توان در زمان کمتری تکمیل کرد.

به طور کلی، مهم‌ترین شرط لازم برای واجد شرایط بودن در برنامه Ausbildung، تسلط خوب به زبان آلمانی است. تکمیل آن تا سه سال طول می‌کشد. علاوه بر تکمیل دوره آموزشی خود، می‌توانید بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی شغلی نیز پیدا کنید.

نیاز زبان: چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

اگر تبعه خارجی هستید و زبان مادری آلمانی دارید، می‌توانید برای کارآموزی در آلمان اقدام کنید. اگر نیستید، همچنان می‌توانید برای این برنامه درخواست دهید. فقط باید مطمئن شوید که به زبان آلمانی مسلط هستید.

همچنین اگر تحصیلات رسمی ندارید اما علاقه‌مند به رشته‌های فنی هستید، می‌توانید برای Ausbildung درخواست دهید. تقریباً در هر رشته تحصیلی، می‌توانید برای این برنامه اقدام کنید. این می‌تواند یک آموزش دوگانه یا آموزش حرفه‌ای باشد.

تماس با ما

مزایا – اهمیت آموزش حرفه‌ای دوگانه: چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

تجربه کاری بسیار ارزشمند است و معمولاً در طول دوره کارآموزی بیشتر از دوران کالج یاد می‌گیرید. علاوه بر این، دستمزد و گاهی مزایا و کمک‌های دیگری از شرکت دریافت می‌کنید.

شما همان تعداد تعطیلات را مانند کارمندان عادی دارید (24-30 روز در سال) که فقط می‌توانید در طول دوره کارآموزی بگذرانید. مزیت دیگر این است که معمولاً بسیاری از معلمان افرادی هستند که در این زمینه کار می‌کنند، به این معنی که تجربه کاری واقعی را به شما می‌دهند و مطالب به روز را به شما آموزش می‌دهند.

آموزش حرفه‌ای به افراد کمک می‌کند تا کار خود را بهتر انجام دهند زیرا فرصت یادگیری عالی را دریافت می‌کنند. کارگران فرصتی برای اصلاح استعدادهای خود در حین کسب درآمد دارند.

برخی از مهارت‌های حرفه‌ای که از آموزش حرفه‌ای به دست می‌آیند، اهمیت کاردستی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. کار فیزیکی انجام شده تحت برخی از مشاغل آن‌ها را قوی، سالم و درگیر می‌کند.

آموزش حرفه‌ای از طریق پل زدن بر تقاضا و شکاف عرضه با کارکنان بسیار واجد شرایط، اقتصاد را متحول می‌کند. همچنین به دانش‌آموزان امکان می‌دهد تا دانش قابل فروش را مستقیماً از کلاس درس به محیط کار ببرند.

آوسبیلدونگ آلمان برای افراد ترک تحصیل کرده و بزرگسالان

افراد ترک تحصیل کرده و بزرگسالان (بین 18 تا 30 سال) نیز ممکن است این نوع آموزش را دریافت کنند، زیرا فرصتی برای یادگیری مهارت‌ها و تجارت فراهم می‌کند. بسیاری از رشته‌های شغلی پردرآمد وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند.

چگونه آوسبیلدونگ در آلمان را پیدا کنم؟

اهمیت آموزش حرفه‌ای، ارائه کار رضایت‌بخش برای کسانی است که تمایلی به اخذ مدرک دانشگاهی ندارند، اما توانایی کامل دارند. آن‌ها به سادگی از آموزش حرفه‌ای استفاده می‌کنند تا برای شغلی رضایت‌بخش و مفید آماده شوند.

دانش‌آموز از ابتدا کارمند شرکت هستند و وظایفی را بر اساس توانایی‌های رو به رشد او دریافت می‌کند. اگر شرکتی مایل به بستن قرارداد کاری با دانشجو پس از دوره دوگانه تحصیلی وی باشد، شرکت کارمندی را دریافت می‌کند که از جریان کاری شرکت مطلع باشد.

دانش‌آموز همچنین می‌تواند از دانش در مورد مهارت‌های سخت و نرم متولد شده همکاران با تجربه تر بهره‌مند شود. دانش‌آموز در شرایط واقعی رشد می‌کند. علاوه بر این، دانش‌آموز از همان ابتدا درآمد کسب می‌کند.

با توجه به اینکه دانش‌آموزان در سیستم‌های آموزشی دوگانه، آموزش‌های حرفه‌ای و آموزش با کیفیت بالایی را دریافت می‌کنند، آمادگی خوبی برای ورود به بازار کار در سنین پایین دارند و شرکت‌هایی که در آموزش آن‌ها شرکت می‌کنند، تمایل بیشتری به استخدام آن‌ها در زمان فارغ‌التحصیلی دارند.

در صورت اطلاعات بیشتر درباره ویزای کاری آلمان و مهاجرت کاری به آلمان به موسسه کاریابی بین‌المللی ویکو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *