آموزش زبان ویکو

آزمون DSH چیست ؟

قبل از اینکه آزمون DSH را تعریف کنیم، این نکته را باید توجه داشته باشید که این آزمون از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر است، اما ساختار آزمون به طور کلی ساختار آزمون یکسان می‌باشد. در آزمون DSH دوعامل اصلی وجود دارد که به ترتیب آزمون کتبی و شفاهی نام دارد. مقیاس هر دو آزمون یک تا سه می‌باشد.، که نمره سه از همه بالاتر است؛  برای قبولی در این آزمون باید حداقل چهار نمره برای هردو آزمون را کسب کنید. در ابتدا از شما آزمون نوشتاری گرفته می‌شود و پس از قبولی در آن و کسب امتیاز مناسب، آزمون شفاهی گرفته می‌شود. 

ارزیابی

ارزیابی

بررسی مهارت‌های یادگیری شما با ارزیابی کارشناسان ما
مدت کلاس‌ها

مدت کلاس‌ها

این به یادگیری شما بستگی دارد تا مهارت خود را برای امتحان آماده کنید.
مدرک

مدرک

آماده سازی کامل شما برای دریافت مدرک معتبر.
آموزش زبان ویکو

امتحان نوشتاری چگونه است؟

این آزمون شامل فعالیت‌هایی همچون درک شنوایی، درک مطالب، نوشتن و استفاده از زبان مرتبط با رشته‌ی شما می‌‌باشد. به طور معمول بخش دستور زبان اهمیتی بالا نسبت به سایر بخش‌ها داراست که شامل 10 درصد از کل نمره آزمون شما را تشکیل می‌دهد.

مهارت شنیداری : (Hörverstehen)

این بخش، اولین قسمت این آزمون است که به شما یک سخنرانی حدودا ده دقیقه‌ای را گوش ‌می‌کنید و باید به هشت سوال مربوط به آن را در بازه زمانی 50 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهید.

مهارت درک مطلب : (Leseverstehen)

دومین قسمت این آزمون، درک مطلب است. برای این امتحان حدودا 90 دقیقه مهلت دارید. پیشنهاد می‌شود حدود 30 دقیقه از وقت را برای گرامر و 60 دقیقه‌ بعد را برای خواندن اختصاص دهید. در این آزمون باید 8 جمله را بدون تغییر معنایی، در ساختار دستوری‌ خاصی بازنویسی کنید.

مهارت نوشتن : (Textproduktion)

آخرین بخش آزمون کتبی، نوشتن است. در این آزمون شما باید متنی بین 250 تا 300 کلمه را در مدت زمان 70 دقیقه بنویسید. باید یک تصویر یا یک متن کوتاه را توصیف کنید.

مهارت گفتاری : (Mündliche Prüfung)

آزمون شفاهی یک هفته پس از آزمون کتبی برگزار می‌شود که باید حداقل از آزمون کتبی DSH1 را کسب کرده باشید. در این آزمون باید یک تصویر یا یک متن کوتاه را توصیف کنید، برای اینکار بین 15 تا 20 دقیقه وقت دارید تا یک ارائه‌ی 5 دقیقه‌ای آماده کنید.

لازم به ذکر است متقاضیانی که از آزمون کتبی نمره DSH3 را کسب کنند، از آزمون شفاهی معاف می‌شوند. 

نتایج آزمون به شرح زیر است:

  • DSH ۱: ۵۷٪ (B2
  • DSH ۲: ۶۷٪ (C1
  • DSH ۳: ۸۲٪ (C2

اغلب دانشگاه‌ها، برای پذیرش دانشجو نمره DSH2 را درخواست می‌کنند. هزینه این آزمون بین 40 تا 70 یورو متغییر است و دانشجویان می‌توانند دوبار برای این آزمون اقدام کنند.