آموزش زبان ویکو

آزمون Telc چیست؟

برای این که بتوانیم در کشورهای اروپایی به خصوص آلمان با مردمان بومی ارتباط برقرار کنیم، به ادامه‌ی تحصیل بپردازیم و یا حتی مشغول به کار شویم نیاز است که زبان آلمانی مسلط باشیم. آزمون TELC، یک آزمون معتبر است که توسط مدرک آن می‌توانید به راحتی در ادارات دولتی مشغول به کار شوید.

مدرک زبان اروپایی یا The European Language Certificates (به اختصار TELC) ، یکی از آزمون‌های استاندارد بین‌المللی برای تعیین سطح ده زبان است. آزمون TELC مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌ها (CEFR ) است که در سال 2001 توسط شورای اروپا منتشر شد تا مهارت‌های گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن را پوشش دهد. آزمون TELC در 20 کشور و در 3000 مرکز آزمون به زبان‌های آلمانی، ترکی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، روسی، ایتالیایی، پرتغالی، عربی و لهستانی برگزار می‌شود.

این آزمون شرایط سنی ندارد و افراد بالای 12 سال می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. برای تحصیل و یا کار در آلمان، سطح B1 یا B2 کافی است اما برای دوره‌های پیشرفته یا تخصصی مدرک C1 مورد نیاز است.

آزمون TELC آلمانی

آزمون تلک نه تنها در آلمان بلکه در سراسر دنیا و حتی ایران (در سطح A2) برگزار می‌شود و تمام مدارک از سمت موسسه TELC و دانشگاه FHM آلمان صادر می‌شود. برای گرفتن پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان به مدرک تلک نیاز دارید زیرا شما باید بتوانید با بومیان ارتباط برقرار کنید. نکته‌ی دیگر این است که اگر برای تحصیل مهاجرت می‌کنید باید بدانید که برخی از کورس‌ها و واحدهای درسی فقط به زبان آلمانی تدریس می‌شوند پس شما باید قادر به درک مفاهیم و زبان آلمانی باشید.

آزمون TELC

ثبت‌نام در آزمون TELC

تنها سازمانی که در ایران می‌توانید اقدام به ثبت‌نام در آزمون TELC نمایید، سازمان سنجش است.

برگزاری آزمون تلک

زمان برگزاری آزمون TELC، در هر مرکز آزمونی متغییر است همچنین هزینه‌ی آن در سطوح مختلف متفاوت است. هزینه سطح پایه یا A1 حدوداً 160 یورو و در سطح C2 حدود 200 یورو است. بررسی نتایج آزمون 4 تا 6 هفته طول می‌کشد و اعتبار مدرک تلک نامحدود است. برگزاری این آزمون فقط در شهر تهران امکان پذیر است.

ارزیابی

ارزیابی

بررسی مهارت‌های یادگیری شما با ارزیابی کارشناسان ما
مدت کلاس‌ها

مدت کلاس‌ها

این به یادگیری شما بستگی دارد تا مهارت خود را برای امتحان آماده کنید.
مدرک

مدرک

آماده سازی کامل شما برای دریافت مدرک معتبر.
آموزش زبان ویکو

این آزمون شامل چهار مورد است

انواع سطح آزمون TELC

آزمون TELC به 6 سطح A1، A2، B1، B2، C1 و C2 تقسیم‌بندی می‌شود.
• سطح A1
ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین سطح آزمون تلک، A1 است، در این سطح شما قادر به بیان نیازهای ابتدایی خود (معرفی، خرید و ...) به زبان آلمانی هستید. دوره‌ی این مرحله 100 الی 150 جلسه‌ی 45 دقیقه می‌باشد.
• سطح A2
برای شرکت در آزمون تلک در این سطح، دو برابر سطح A1 باید واحد بگذرانید! در این سطح شما قادر به صحبت کردن در موضوعات مشخص و محیط‌های مختلف هستید. اگر قصد کار کردن در کشور آلمان را دارید باید حداقل دارای سطح زبان A2 باشید.

• سطح B1
این سطح برای کسانی مناسب است که با زبان آلمانی آشنا هستند، همچنین داشتن مدرک این سطح در روند انجام کارهای اقامتی و اخذ ویزا بسیار مؤثر است.

• سطح B2
از این سطح به بعد، دیگر وارد سطوح پیشرفته می‌شوید و به راحتی می‌توانید وارد دنیای بیزینس شوید.

• سطح C1
سطح این آزمون فوق پیشرفته است و برای کسانی مناسب است که قصد تحصیل و کار در آلمان را دارند و ارتباط قوی برایشان بسیار حائز اهمیت است.

• سطح C2
اگر در این سطح زبان آزمون تلک شرکت می‌کنید، همچون یک آلمانی، این زبان را فرا گرفته‌اید و قادر به ارتباط و صحبت کردن در هر شرایط و موضوعی هستید.

آزمون TELC

کاربرد مدرک TELC

موارد امتحانی آزمون تلک

همچون دیگر آزمون‌ها، در آزمون تلک هم چهار مهارت خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در دو قسمت شفاهی و کتبی برگزار می‌شود.

بخش کتبی آزمون TELC شامل چهار بخش زیر است:

بخش درک مطلب (Reading Comprehension)

در این مرحله قدرت خواندن و ادراک شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این مرحله باید بتوانید به سؤالات مفهومی، کلی و جزئی پاسخ دهید. متن این بخش معمولاً از روزنامه‌ها، مقاله‌های ساده و ... انتخاب می‌شود.

بخش عناصر زبان (Language Elements)

این بخش از آزمون نیز شامل سه قسمت شده است که شامل: فهم جزییات، فهم کلیات متن انتخابی و گوش دادن متن انتخابی می‌باشد.

بخش شنیداری (Listening)

این بخش همانند درک مطلب باید است و باید بتوانید به سؤالات مفهومی، کلی و جزئی پاسخ دهید. سطح سختی این مرحله بستگی به سطح زبان و مهارت شما دارد. معمولاً فایل‌های صوتی این بخش از رادیو و پادکست‌ها انتخاب می‌شود.

بخش نوشتاری (Writing)

در این بخش از شما خواسته می‌شود که یک نامه اداری، درخواست شکایت، نامه به یک دوست و یا غیره بنویسید. مهارت شما باید به گونه‌ای باشد که بتوانید یک آغاز خوب و پایان‌بندی مناسب داشته باشید.

بخش شفاهی این آزمون معمولاً میان دو متقاضی و یک داور برگزار می‌شود که دو متقاضی با یکدیگر به مکالمه می‌پردازند. این آزمون 15 دقیقه طول می‌کشد اما پیش از شروع آزمون شفاهی 20 دقیقه به متقاضیان زمان داده می‌شود تا در مورد مباحث آزمون فکر کنند.

آزمون TELC