سرمایه گذاری

آلمان، کشور اقتصادی یورو

بازار بزرگ، نوآوری قوی و زیرساخت‌های بسیار توسعه یافته دلایل خوبی برای سرمایه گذاری در آلمان است. آلمان با 82 میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا و در نتیجه بزرگ‌ترین بازار در اتحادیه اروپا است به همین سبب در این صفحه به چگونگی دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان پرداخته‌ایم.

آلمان، اقتصادی‌ترین کشور عضو یورو و چهارمین قطب اقتصادی دنیا از نظر تولید ناخالص است. اقتصاد این کشور بسیار با ثبات بوده و برای سرمایه گذاری مناسب است به همین جهت می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان اقدام کنید. عاملی که در سرمایه گذاری بسیار مؤثر است، نرخ مالیات است. نرخ مالیات در آلمان به دو گونه محاسبه می‌شود:

1. مالیات بر درآمد شخصی که حدود 45 درصد است.
2. مالیات بر درآمد کسب‌وکار که حدود 30 درصد است.

از دیگر عوامل مهم در سرمایه گذاری، نرخ مصادره اموال است که کشور آلمان، کمترین نرخ مصادره اموال یعنی عدد 1 را به خود اختصاص داده است در نتیجه کشوری کاملاً امن برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که در صورتی با ویزای سرمایه گذاری آلمان می‌توانید اقامت بگیرید که کسب‌وکار شما برای این کشور سودآور باشد.

ویزای سرمایه گذاری آلمان

شرایط اقدام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان

_ سرمایه‌ی کافی
در مرحله اول شما باید ثابت کنید که سرمایه‌ی لازم را دارید و پولی که وارد کشور آلمان می‌کنید قانونی است. این مدارک باید به شکل مستند و ترجمه شده باشند. حداقل سرمایه‌ای که نیاز دارید 25 هزار یورو است البته این رقم بدون احتساب حقوق کارکنان، اجاره‌ی دفتر، تجهیزات و ... است.
_ استطاعت مالی
برای ویزای سرمایه گذاری آلمان، باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند شما توان پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانوادتان را در مدتی که در این کشور هستید دارید، همچنین مبلغ 30 هزار یورو برای بیمه نیز باید پرداخت کنید.

در صورتی که مدارک شما کامل باشد، بعد از 6 الی 8 ماه، ویزلی سرمایه گذاری شما صادر می‌شود. سرمایه گذاری در آلمان از شرایط ویزای سرمایه گذاری ایالات متحده آمریکا (EB-5) پیروی می‌کند. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان نیازی به ارائه مدرک دانشگاهی و یا مدرک زبان آلمانی ندارید، حتی در برخی از موارد سن شما در گرفتن این ویزا مطرح نیست.

اگر هدف شما از دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان، اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور است باید بگوییم هر سرمایه گذاری مناسب شما نیست و پایان همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها به گرفتن پاسپورت و اقامت منتهی نمی‌شود به عنوان مثال با خرید ملک و سرمایه گذاری در این بخش، صاحب پاسپورت آلمان نمی‌شوید.

قاعدتاً بعد از 3 سال کار و سرمایه گذاری در آلمان و پرداخت مالیات، می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید، اما شرایط جدید سرمایه گذاری این اجازه را بعد از 5 سال به شما می‌دهد. در مجموع با سپری شدن 8 سال از دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان، پرداخت مالیات‌ها و سودآور بودن بیزینستان، به راحتی می‌توانید برای گرفتن پاسپورت و شهروندی آلمان، اقدام کنید.

تیم متخصص

تیم متخصص

بررسی مدارک شما توسط تیمی مجرب و متخصص در زمینه اخذ روادید.
پشتیبانی لحظه‌ای

پشتیبانی لحظه‌ای

تمامی کارشناسان ما از شروع کار تا پایان آن شما را همراهی می‌کنند.
مجوز رسمی

مجوز رسمی

پروسه کاری تماما زیر نظر ارگان‌های دولتی هر دو کشور انجام می‌گیرد.

روش‌های سرمایه گذاری در آلمان

روش اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان

به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان، مراحل زیر را باید انجام دهید:
• ارائه‌ی فرم درخواست اقامت کوتاه مدت. دقت کنید که تمام فیلدهای مندرج در این فرم را با صداقت کامل پر کنید.
• ارائه‌ی دو قطعه عکس جدید به همراه پاسپورت معتبری که حداقل سه ماه اعتبار دارد.
• ارائه‌ی برنامه‌ی سفر (بلیط هواپیما و ...)، اثبات محل اقامت، وضعیت مدنی (تأهل و مدارک مربوط به آن)، تمکن مالی، گردش مالی سه ماه گذشته، وضعیت شغلی، دعوت‌نامه
• اگر بیش از 30 روز در آلمان اقامت دارید باید برنامه جلساتی که در رابطه با کسب‌وکارتان برگزار می‌شود را به سفارت ارائه دهید.
• از شرکتی که قصد سرمایه گذاری برای آن را دارید، یک سفرنامه دریافت کنید.
• گواهی ثبت شرکت

ویزای سرمایه گذاری آلمان

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

معایب سرمایه گذاری در آلمان

ویزای سرمایه گذاری آلمان