تحصیلی

ویزای تحصیلی آلمان و مزایای آن

ویزای تحصیلی آلمان، ویزایی است که اگر قصد دارید به آلمان بروید و برای پذیرش دانشگاه اقدام کنید، باید آن را دریافت کنید. این ویزا در ابتدا برای سه ماه صادر می‌شود اما در صورت لزوم پس از ورود شما به آلمان برای شش ماه دیگر قابل تمدید است.

سیستم آموزشی آلمان یک سیستم کاملاً شناخته شده است و از کامل‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا به شمار می‌رود. به علت بی‌نظیر بودن سیستم آموزشی آلمان، تقریباً تمامی افراد علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستند. مهم‌ترین دلیل تحصیل در آلمان این است که تحصیل در این کشور بسیار ارزان بوده و در بیشتر مقاطع تحصیلی، ادامه‌ی تحصیل رایگان است. تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، نه تنها برای بومی‌های آلمانی زبان، بلکه حتی برای دانشجویان بین‌المللی نیز رایگان است. با وجود این که تحصیل در این کشور رایگان می‌باشد اما مدرک تحصیلی آن بسیار معتبر بوده و آن را به یکی از مقاصد برتر برای مهاجرت تبدیل کرده است. درست است که تحصیل در آلمان به زبان آلمانی است اما در برخی از دوره‌های آموزشی، این امکان وجود دارد که شما بتوانید به زبان انگلیسی در آلمان تحصیل کنید. اما بهتر است تحصیل خود را به زبان آلمانی ادامه دهید.

روش اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان در ابتدا  لازم است شما از یک دانشگاه در این کشور پذیرش داشته باشید همچنین برای اخذ پذیرش نیاز است که مدرک دبیرستان یا آخرین مقطع تحصیلی خود را به زبانی آلمانی و یا انگلیسی ترجمه کرده و به دانشگاه ارائه دهید و سپس برای مقطع مورد نظر اقدام کنید.

پس از این که در دانشگاه مورد نظر پذیرش گرفتید، باید در آزمون ورودی آن دانشگاه شرکت کرده و در آن آزمون نیز موفق به کسب نمره قابل قبول شوید. علاوه بر مباحث گفته شده یکی دیگر از مدارکی که مورد نیاز شما می‌باشد، انگیزه نامه یا CV است. پس از آن که نامه پذیرش را از دانشگاه دریافت کردید، باید از سفارت آلمان نوبت  مصاحبه دریافت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان همچنین باید هزینه آن را نیز پرداخت کرده که این مبلغ چیزی در حدود 60 یورو می‌باشد.

ویزای تحصیلی آلمان

همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان شما باید تمکن مالی و بیمه سلامت داشته باشید. پس از اینکه با ویزای تحصیلی شما موافقت شد می‌توانید پرواز به آلمان را رزرو کنید و پس از آن که به آلمان رسیدید 90 روز زمان دارید که به دفتر امور مهاجران در کشور آلمان مراجعه کنید و درخواست مجوز اقامت کنید. پس از گذشت این مراحل شما آماده هستید تا با ویزای تحصیلی آلمان، فصل جدیدی از زندگی را برای خود رقم بزنید.
بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند ترک‌ها و لهستانی‌ها می‌باشند و جمعیت این کشور چیزی نزدیک به 82 میلیون نفر است. آلمان در تابستان‌ها گرم و در زمستان بسیار سرد است.
با اخذ ویزای تحصیلی آلمان، امکان تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان نیز به صورت مهمان برای شما فراهم می‌شود. شما اگر دانشجوی یک دانشگاه آلمانی باشید برای یک یا دو ترم می‌توانید در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید.
رشته‌های پزشکی، مهندسی، هنر و معماری، دندان‌پزشکی، پرستاری و ... از جمله رشته‌هایی هستند که در دانشگاه‌های آلمانی تدریس می‌شوند. دانشجویان می‌توانند در کنار درس خواندن در کشور آلمان، به مدت 20 ساعت در هفته به کار مشغول شده و به صورت پاره وقت کار کنند و بخشی از هزینه‌های خود را بدست آورند. با اخذ ویزای تحصیلی آلمان، شما می‌توانید ویزای شینگن را نیز کسب کرده و به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.

شرایط تعیین وقت سفارت آلمان

طبق اطلاعیه‌ای که سفارت آلمان اعلام کرده است، کسانی که دارای مدرک معتبر زبان، بورسیه تحصیلی و پذیرفته‌شدگان در فرصت مطالعاتی و دارای مدرک دکتری هستند، می‌توانند در مدت بسیار کمتری وقت مصاحبه را دریافت کنند. تعیین وقت مصاحبه اکنون بین 3 تا 4 هفته است.

 

تیم متخصص

تیم متخصص

بررسی مدارک شما توسط تیمی مجرب و متخصص در زمینه اخذ روادید.
پشتیبانی لحظه‌ای

پشتیبانی لحظه‌ای

تمامی کارشناسان ما از شروع کار تا پایان آن شما را همراهی می‌کنند.
مجوز رسمی

مجوز رسمی

پروسه کاری تماما زیر نظر ارگان‌های دولتی هر دو کشور انجام می‌گیرد.

ویزای دانش‌آموزی آلمان برای تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس آلمان در مقاطع پیش‌دبستانی، دبستان و دبیرستان  برای دانش آموزان خارجی در این کشور فراهم‌شده است. در آلمان دانش آموزان می‌توانند از سنین 3 تا 6 سالگی در پیش‌دبستانی، 6 تا 10 سالگی در مقطع ابتدایی و در سنین بالاتر و بعدازآن در مقطع دبیرستان به تحصیل بپردازند.

 

ویزای دانشجویی آلمان برای تحصیل در دانشگاه‌ها

ویزای دانشجویی آلمان در سه مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا داده می‌شود. در مقطع لیسانس، داشتن مدرک دیپلم لازم و ضروری است. در مقطع فوق‌لیسانس، داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد و سراسری در اولویت قرار دارد. لازم به ذکر است که پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه‌های آلمان بسیار دشوار خواهد بود. 

 

گروه ویکو

انواع دبیرستان در آلمان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

1. داشتن مدرک تحصیلی مقطع قبلی

2. مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی

3. انگیزه نامه

4. تمکن مالی و بیمه سلامت

5. گذرنامه

6. ریز نمرات دانشگاهی

7. فرم درخواست ویزا

8. پذیرش از دانشگاه مورد نظر به همراه پذیرش استاد راهنمای دانشگاه مورد نظر خود

ویزای تحصیلی آلمان

شرایط سنی تحصیل در کشور آلمان

عموماً هر چه سن پایین‌تر باشد شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور نیز بهتر خواهد بود.
حداکثر شرایط سنی برای تحصیل در مقطع لیسانس 25 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 35 سال و برای مقطع دکتری هیچ محدودیتی وجود ندارد.
لازم به ذکر است در کنار دانشگاه‌های دولتی که در آلمان وجود دارد تعدادی از دانشگاه‌های خصوصی نیز فعالیت می‌کنند که عموماً تحصیل در این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی است اما نکته حائز اهمیت که باید به آن توجه ویژه شود این است که، تحصیل در این دانشگاه‌ها دیگر رایگان نیست و دانشجوها حتماً باید شهریه برای تحصیل خود پرداخت کنند.

انواع بورسیه تحصیلی