berlin-trailer-screen

شهر برلین؛ پایتخت آلمان

شهر برلین از قرن سیزدهم میلادی پایتخت آلمان انتخاب شده است. یادگاری هولوکاست و نگاره‌هایی بر دیوار برلین که تماماً از قرن هجدهم به جا مانده‌اند، از مواردی هستند که برلین آلمان با آن شناخته می‌شود.
شهر برلین با جمعیت 3.769 میلیون نفر در شمال غربی آلمان قرار دارد. برلین یک ساعت از GTM جلوتر است و از تهران، 2 ساعت و 30 دقیقه عقب‌تر می‌باشد. کد مخصوص تلفن برلین 030 است. طبق آخرین سرشماری که در سال 2019 صورت گرفت، شهر برلین 3.769.495 نفر جمعیت دارد.

معرفی برلین

شهر برلین پایتخت کشور آلمان و درعین‌حال بزرگ‌ترین شهر از نظر وسعت و جمعیت نیز هست. این شهر از این دو نظر رتبه دوم را در اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده است. مساحت این شهر در حدود 899 کیلومترمربع است. مرتفع‌ترین بخش‌های شهر برلین مختص به دو تپه‌ی مصنوعی توفلسبرگ و ماگلبرگ است. شهر برلین از لحاظ تاریخی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر آلمان است. این جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی شهر برلین را به یکی از مهم‌ترین مراکز تاریخی و فرهنگی جهان بدل کرده است. 180 ملیت مختلف در این شهر ساکن هستند. برلین از مراکز مهم تجاری اروپاست و مهندسی الکتریکی از شغل‌های مهم این شهر است به طوری که 41% مردم برلین در این حوزه مشغول به کار هستند. 

آب و هوای برلین

آب‌وهوای شهر برلین معتدل اقیانوسی است. که به تبع آن زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدلی را در پیش دارد. کمترین دما در بیشتر شب‌های زمستان به زیر صفر می‌رسد. دمای روزهای ماه‌های تابستانی تا حدود 25 درجه و دمای شب‌های آن تا حدود 15 درجه نوسان دارد. هرساله روزهایی از سال در این شهر بارش برف گزارش می‌شود ولی نه به صورت سنگین. برخی از روزهای تابستان نیز در این شهر به‌سوی گرمای شدید سوق می‌یابد و تا حدود 30 درجه و بیشتر از آن نیز می‌رود.

 

شهر برلین

کار در برلین

شهر برلین علاوه بر این‌که پایتخت کشور آلمان است، پایتخت راه‌اندازی کشور نیز است. این شهر تنها مختص مبتدیان و افراد با دانش‌های جزئی نیست بلکه به یک پایگاه برای شرکت‌های قدرتمند و شناخته‌شده در سطح جهانی نیز تبدیل شده است. برخی از این شرکت‌ها کارفرمایان بزرگی در حوزه خود هستند. این شهر به همین دلایلی که گفته شد به صورت دریایی از فرصت‌های شغلی شده است که همین امر باعث سرازیر شدن مهاجران و رشد هرروزه میزان مهاجرت به این شهر شده است. شهر برلین یک شهر پر از جاذبه‌های توریستی است که همواره افراد زیادی را بر بازدید به خود جذب می‌کند. از این نظر نیز شهر برلین فرصت‌های شغلی مناسبی را فراهم کرده است. این شهر همچنین در زمینه‌های انرژی، فناوری محیط‌زیست، بخش تولید، هنر و مشاغلی از این جمله فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم کرده است. این شهر مرکز راه‌اندازی استارت آپ‌ها نیز است.

هزینه‌های زندگی در شهر برلین

به نسبت سایر شهرهای آلمان، زندگی و هزینه‌ها در برلین آلمان بسیار پایین‌تر و ارزان‌تر می‌باشد. برای مثال هزینه‌ی اجاره‌ی یک خانه یک خوابه در شهر برلین تقریباً بین 600 تا 700 یورو متغیر می‌باشد اما اگر توانایی اجاره خانه را ندارید می‌توانید از چند ماه قبل از رفتن به کشور آلمان، یک خوابگاه دانشجویی برای خود رزرو کنید. هزینه‌ی اقامت در این خوابگاه‌ها در گران‌ترین حالت ممکن 250 یورو می‌باشد.
هزینه‌های رفت‌وآمد بستگی با نوع وسیله و مسافتی که شما می‌خواهید طی کنید متفاوت است. اگر دانشجو هستید عموماً بین 250 تا 300 یورو برای شما خواهد بود و برای خورد و خوراک نیز به 300 یورو پول در شهر برلین نیاز دارید.

خدمات و اقلامهزینه متوسط
یک وعده‌ی غذایی در یک رستوران ارزان10 یورو
یک کیلوگرم گوشت11.62 یورو 
یک کیلوگرم برنج سفید1.73 یورو
1 لیتر بنزین1.50 یورو
شارژ ساختمان (یک واحد ۸5 متری)255 یورو
فیتنس کلاب (یک ماهه)27.96 یورو

میانگین حقوق بعد از پرداخت مالیات در برلین آلمان 3.073 یورو است و برای اجاره‌ی خانه یک خوابه در مرکز شهر به 1.075 یورو و در خارج از شهر 745 یورو نیاز دارید. اگر توانایی پرداخت این مبلغ را برای اجاره خانه ندارید می‌توانید در خوابگاه‌ها جا رزرو و یا در خانه‌های تیمی ساکن شوید.

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط

چرا باید در برلین تحصیل کرد؟

برلین به دلیل داشتن فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی یکی از شهرهای مهم و مناسب برای گذراندن دوره دانش عالی است. این شهر همچنین دارای دانشگاه‌های باکیفیت با سطح بین‌المللی است. شهر برلین برای کسانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند بهترین شهر است مخصوصا برای دانشجویان خارجی بسیار شگفت‌انگیز است. شهر برلین علاوه بر این‌که برای تحصیل مکان مناسبی به‌حساب می‌آید از لحاظ گذران زندگی هم شهر مناسبی است زیرا نیاز به هزینه‌های گزاف و خارج از عرف را ندارد. دانشگاه‌های این شهر همچنین در رتبه‌بندی QS رتبه‌ی بالایی دارند و شهر برلین به عنوان پنجمین شهر تحصیلی جهان شناخته می‌شود. پس با این شرایط بهترین انتخاب شما برای تحصیل شهر برلین است.

 

گروه ویکو

دانشگاه های رایگان شهر برلین

شرایط کلی پذیرش از رشته های مختلف دانشگاه آزاد برلین

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه آزاد برلین که نامی درخشان در میان  دانشگاه‌های برلین دارد، دانشجویان باید دارای حداقل 18 سال سن باشند. دانشگاه آزاد برلین همچنین ثبت‌نام  دانشجویان بزرگسال و حرفه‌ای را قبول می‌کند.در دانشگاه برلین هیچ درخواست پذیرش به دلایل زیر رد نخواهد شد: نژاد، قومیت، ملیت، عقاید، جنسیت، مذهب، ناتوانی، سن یا گرایش، هویت جنسی.

 

لیست رشته های موجود در دانشگاه آزاد برلین

فرهنگ مردم شهر برلین

آلمانی‌ها در حالت کلی، افراد بسیار دقیق و منظمی هستند. همان‌طور که عموماً همه‌ی ما می‌دانیم زبان اصلی شهر برلین، آلمانی می‌باشد و تقریباً 94 درصد مردم این شهر به زبان مادری خود صحبت می‌کنند. دین غالب در این شهر مسیحیت می‌باشد و 24 میلیون نفر کاتولیک در این شهر وجود دارد. اگر بخواهیم از مسلمانان مقیم برلین آلمان به شما بگوییم 3.7 درصد جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند. فرهنگ کار و هنر در میان مردم این شهر بسیار مهم و حائز اهمیت است. ورزش کردن و باغبانی جزئی از آداب‌ورسوم مردم آلمان به حساب می‌آید. مردم این شهر به زبان آلمانی و ترکی مسلط بوده و ممکن است افراد کمی‌توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشند.

جاذبه‌های شهر برلین

این شهر جاذبه‌های بسیاری دارد که به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

_ دروازه براندنبورگ

اولین سازه‌ی نئوکلاسیک برلین این دروازه می‌باشد که به دلیل وجود ارابه چهار اسب خود، شش ستون بزرگ در هر سمت و دو ساختمان استفاده و ساخته شده توسط جمع کنندگان عوارض و نگهبانان موردتوجه بسیاری قرار می‌گیرد.

_ جنگل گرونوالد

این جنگل طبیعی از درختان بلوط، راش، صنوبر، کاج، توس و اقاقیا تشکیل شده است. پرندگان، خوک‌های وحشی و گوزن‌های بسیاری در این جنگ زندگی می‌کنند. تپه مصنوعی تافلسبرگ از دیگر جاذبه‌های دیدنی این جنگل است.

شهر برلین

_ جزیره موزه
در میان رودخانه‌ی اسپری، کانالی به طول 400 متر وجود دارد که جز مکان‌های گردشگری شهر برلین از آن نام برده می‌شود.
_ کاخ و پارک شارلوتنبورگ
یک قصر بسیار اشرافی مجلل و زیبا در شهر برلین است که از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به گنبد مرکزی و باغ درخت پرتقال آن اشاره کرد.

_ خیابان Unter den Linden
معروف‌ترین خیابان شهر برلین می‌باشد که در زبان فارسی زیر درختان لیمو نام دارد. این خیابان به‌عنوان مسیر سواری خاکی برای خاندان سلطنتی در سال 1573 میلادی ساخته شده بوده است.
_ کلیسای جامع فرانسوی
زیبایی این کلیسا باعث شده است که در شهر برلین محبوب دل‌ها باشد. این کلیسا در سال 1705 برای هوگونت ها ساخته شده است.

شهر برلین