دورتموند

شهر دورتموند، بزرگترین شهر آلمان

شهر دورتموند را بیشتر به فوتبال این شهر می‌شناسیم اما این شهر به سبب داشتن امکانات رفاهی بالا و هزینه‌ی زندگی نسبتاً پایین برای مهاجرت مناسب است. دورتموند یکی از شهرهای تاریخی و مهم آلمان است که در ادامه به بررسی فرهنگ و هزینه‌های زندگی در این شهر پرداخته‌ایم.

شهر دورتموند بزرگترین شهر آلمان است که در سمت غرب این کشور قرار گرفته است و از لحاظ جمعیت، در رتبه هشتم قرار دارد و نزدیک به 590 هزار نفر را در خود جای داده است. طرفداران فوتبال، نام این شهر را بسیار شنیده‌اند. تیم باشگاهی این شهر در بوندسلیگا بازی می‌کند و شهرتی جهانی دارد. کیفیت زندگی در شهر دورتموند آلمان بالا است در حالی که سطح امنیت این شهر در حد متوسطی قرار دارد، به علت اینکه اکثریت مردم دورتموند آلمان از تنباکو استفاده می‌کنند، این شهر برای زندگی خانوادگی مناسب نیست اما باز هم امنیت خانم‌ها در شهر دورتموند، بالاست. اگر از اینترنت زیاد استفاده می‌کنید باید بگوییم یکی از ویژگی‌های بارز دورتموند، سرعت بالای اینترنت است. دورتموند در شمال ایالت وستفالن قرار گرفته است و تقریباً شهری سرد ولی بدون یخبندان است و سرمای شدید آن مختص ماه ژانویه می‌باشد.

آب و هوا در شهر دورتموند

در شهر دورتموند آب و هوای تابستان متعادل و نیمه‌ابری است اما زمستان‌های این شهر بسیار طولانی و سرد است. همچنین با وزش باد و آسمان‌های ابری همراه است. دمای هوا در این شهر بین 0 تا 23 درجه سانتی‌گراد متغییر است. در شهر دورتموند دمای هوا به بالای 29 و زیر 7- درجه سانتی‌گراد به‌ندرت خواهد رسید.
بهترین زمان در سال برای بازدید و دیدن از شهر دورتموند از اواخر ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است. 

فرهنگ مردم شهر دورتموند آلمان

سخت‌کوشی، داشتن پس‌انداز و احترام به مهاجرین از ویژگی‌های فرهنگی و اخلاقی مردم آلمان است که در شهر دورتموند هم دیده می‌شود. دورتموند یک شهر صنعتی است اما بیشتر به فوتبالش معروف است، پس اگر این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنید حواستان باشد جلوی مردم محلی دورتموند از فوتبال بد نگویید. کیفیت تحصیلات، راه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل همچون دیگر شهرهای آلمان بالاست اما از نقاط ضعف این شهر می‌توان به دیر جوشی و طول کشیدن ارتباط برقرار کردن با دیگران اشاره کرد زیرا دورتموندی‌ها در روابط خود بسیار محتاط هستند و هر کسی را وارد حریم شخصی خود نمی‌کنند.

شهر دورتموند

کار در دورتموند

شهر دورتموند دارای فرصت‌های شغلی بی‌شماری است. همین امر باعث شده است که دورتموند برای مهاجران به‌خصوص در زمینه‌ی کاری شهر مناسبی تلقی گردد. در این شهر کارفرمایان بیشتر به دنبال نیروی جوان و تحصیل‌کرده هستند که در زمینه‌های شغلی و تحصیلی خود تجربه مناسبی را کسب کرده باشند. در دریافت شغل در این شهر داشتن استعداد نیز به شدت حائز اهمیت است. شما برای دریافت ویزای کاری این شهر اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید عملاً یک پله از دیگر افراد جلوتر هستید.

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط

چرا باید در دورتموند تحصیل کرد؟

دانشگاه دورتموند در حدود 53 سال قبل تأسیس شد. این دانشگاه همواره در لیست بهترین دانشگاه‌های آلمان قرار گرفته است و دانشجویان هرساله متقاضی تحصیل در این دانشگاه خوب هستند. این دانشگاه درواقع اهمیت زیادی به تحقیقات و پژوهش‌ها می‌دهد. در اصل بیشترین دستاوردهای این دانشگاه نیز در این زمینه بوده است .
این دانشگاه دارای رشته‌های مهندسی، پزشکی، آمار و روزنامه‌نگاری و رشته‌های جدید علمی است که همین امر نیز باعث پیشی گرفتن آن بر دیگر مراکز علمی شده است.

گروه ویکو

رنکینگ جهانی

مزایای زندگی در دورتموند:

هزینه‌های زندگی در شهر دورتموند آلمان

هزینه‌ی زندگی در شهرهای مختلف یک کشور متفاوت است اما به طور کل شهر دورتموند به نسبت دیگر شهرهای آلمان، شهر گرانی نیست و تقریباً پرداخت اجاره‌بها در این شهر آسان است. هزینه‌ی اجاره خانه احتمالاً مهم‌تر از خوراک و پوشاک به نظر می‌رسد که باید گفت اجاره‌بها در دورتموند کمتر از تهران است ولی خوراک و پوشاک گران‌تر است. متوسط هزینه‌ی خوراک برای یک نفر در شهر دورتموند آلمان تقریباً 200 یورو برآورد شده است البته اقتصادی!
در جدول زیر به هزینه‌ی تعدادی از اقلام و خدمات در شهر دورتموند اشاره شده است، البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها حدودی است و تغییر می‌کند:

خدمات و اقلامهزینه متوسط
یک وعده‌ی غذایی در یک رستوران ارزان10 یورو
یک کیلوگرم گوشت9.99 یورو 
یک کیلوگرم برنج سفید2.04 یورو
1 لیتر بنزین1.42 یورو
شارژ ساختمان (یک واحد ۸5 متری)291.42 یورو
فیتنس کلاب (یک ماهه)21.33 یورو

میانگین حقوق در دورتموند آلمان بعد از پرداخت و کسر مالیات 2.618 یورو است. همچنین اگر مایل باشید که خانه‌ی خود را داشته باشید و به خوابگاه یا WG نروید باید بدانید که نرخ اجاره‌بها برای خانه‌ یک خوابه در مرکز شهر 597.91 یورو و در خارج از شهر دورتموند 403 یورو است.

جاذبه‌های دیدنی شهر دورتموند آلمان

_ کلیسای رینولد دورتموند
دورتموند از شهرهای تاریخی کشور آلمان است و به سبب قدمت زیاد این شهر کلیساها و بناهای تاریخی بسیاری در این شهر وجود دارد که کلیسای رینولد یکی از آن‌هاست. بلندای این کلیسا به 10 متر می‌رسد و از بلندترین سازه‌های شهر دورتموند به شمار می‌رود. ساخت این کلیسا از اواخر قرن سیزدهم آغاز شد و در سال 1454 به پایان رسید.
_ وستفالن پارک دورتموند
این پارک لوکس با امکانات و جاذبه‌های فراوان، 175 هکتار مساحت دارد. در وستفالن پارک 2600 نوع گل رز، رستوران چرخان آبی، غواصی، پاتیناژ (اسکی روی یخ) و ... وجود دارد.

شهر دورتموند

_ کلیسای مارین دورتموند

یکی از قدیمی‌ترین بناها و کلیساهای دورتموند، کلیسای مارین پروتستانی است که ساخت آن 30 سال طول کشیده است. طی جنگ جهانی دوم آسیب بسیاری دید اما مجدد بازسازی شده و از جاذبه‌های توریستی شهر دورتموند آلمان به شمار می‌رود.

_ آلت اشتاد هاوس دورتموند

معمار این بنا که در سال 1899 ساخته شده است، فردریشی کولریش می‌باشد. کولریش سعی کرده است در ساخت بنای آلت اشتاد هاوس، فرهنگ آلمان را نشان دهد. این بنای پر ابهت در منطقه‌ای شلوغ قرار گرفته است و بازدید از آن بسیار آسان است.

شهر دورتموند