فرانکفورت

شهر فرانکفورت، پایتخت اقتصادی آلمان

فرانکفورت در جنوب غربی آلمان قرار دارد. شهر فرانکفورت به بانک مرکزی اروپا نیز شهرت یافته است. نویسنده‌ی مشهوری چون یوهان ولفگانگ فون گوته، زاده‌ی این شهر است و در حال حاضر منزل ایشان در فرانکفورت آلمان به موزه تبدیل شده است. شهر فرانکفورت یک ساعت از ساعت GTM جلوتر می‌باشد همچنین 3 ساعت و 30 دقیقه از ایران عقب‌تر است. کد کشور آلمان 0049 می‌باشد و برای شهر فرانکفورت این کد همراه 69 گرفته می‌شود.

در سال 2019 در هنگام سرشماری، جمعیت فرانکفورت آلمان 777 هزار نفر بوده است که روند آن صعودی و 1.18 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

شهر فرانکفورت، شهری مناسب برای زندگی و تحصیل است. زیرا به عنوان شهری قدرتمند در زمینه‌های اقتصادی از آن نام برده می‌شود. به‌طورکلی شهر فرانکفورت آلمان برای دانشجویانی که تمایل به غرق شدن در منابعی از کسب‌وکار دارند شهر مناسبی است. این شهر به دلیل داشتن اقتصادی قدرتمند تبدیل به منبعی قوی برای کسب‌وکارها شده است. شهر فرانکفورت از نظر جمعیت پنجمین شهر پرجمعیت آلمان محسوب می‌شود. مساحت این شهر نیز چیزی بالغ بر ۲۴۸/۳ کیلومترمربع است.

آب و هوای شهر فرانکفورت

اطلاعات کافی داشتن از آب‌وهوای فرانکفورت برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند امری واجب و ضروری به شمار می‌آید. شهر فرانکفورت نیز همچون شهرهای دیگر آلمان تابستانی معتدل و زمستان‌های بسیار سردی را به دنبال دارد. این سرما همراه با وزش باد بسیار و آسمان‌های نیمه‌ابری و ابری است. دمای هوا در این شهر بین 1- تا 25 درجه سانتی‌گراد متغییر است. دمای هوا در فرانکفورت به بالای 31 درجه و زیر 8- درجه خواهد رسید.

فرهنگ مردم شهر فرانکفورت

فرهنگ، آداب و رسوم یک کشور است اما ممکن است شهر به شهر یا حتی محله به محله متفاوت باشد. چیزی که اهمیت دارد، فرهنگ غنی مردم فرانکفورت است. مردم این شهر به شدت به برنامه‌ریزی و نظم اهمیت می‌دهند به همین دلیل در شرایط بحرانی عملکرد خوبی دارند. به سبب همین برنامه‌ریزی و احساس مسئولیت، خدمات شهرداری به بهترین شکل انجام می‌شود. مردم فرانکفورت زندگی کاری و شخصی خود را از هم جدا می‌دانند و به محیط‌زیست اهمیت زیادی می‌دهند به‌گونه‌ای که زباله‌ها کاملاً تفکیک شده‌اند و منابع طبیعی را به صورت بهینه مصرف می‌کنند. فرهنگ مردسالاری تقریباً در این شهر ریشه‌کن شده و بیشتر کارمندان خانم‌ها هستند و نقطه‌ی قوت فرهنگ مردم فرانکفورت احترام به تمام نژادها و ملیت‌ها است. تعطیلی واقعی را می‌توانید در روز یکشنبه فرانکفورت تجربه کنید! اگر بخواهیم به نقطه ضعف این شهر اشاره کنیم باید بگوییم که نمی‌توانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید و باید به زبان آلمانی مسلط باشید.

شهر فرانکفورت

کار در فرانکفورت

شهر فرانکفورت به عنوان قطب اقتصادی آلمان شناخته می‌شود. این شهر همچنین بیشترین آمار استخدام از مشاغلی در زمینه‌های گوناگون و متفاوت را داراست. همین امر باعث شده است که در شهر فرانکفورت بتوانید با انوع استعداد و مهارت فردی خود در مشاغل موردنیازتان به‌راحتی کسب کنید. شهر فرانکفورت از نمونه شهرهای آلمان است که نرخ بیکاری در آن بسیار پائین است. زندگی در این شهر هزینه‌های بالایی را برای شما به دنبال دارد اما این هزینه‌ها مانند مونیخ سرسام‌آور نیست و شما با پیدا کردن یک شغل مناسب می‌توانید به‌خوبی از پس هزینه‌های زندگی خود بربیایید.

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط

هزینه‌های زندگی در شهر فرانکفورت آلمان

شاید فکر کنید چون می‌گوییم پایتخت آلمان، شهر فرانکفورت است هزینه‌ی زندگی در این شهر بالاست. اگر دانشجو هستید می‌توانید در بعضی از محله‌های فرانکفورت آلمان با 200 الی 300 یورو یک خانه‌یا اتاق اجاره کنید اما خدماتی که شهر فرانکفورت به دانشجویان خارجی می‌دهد بسیار زیاد است زیرا تحصیل عموماً در همه جای آلمان رایگان می‌باشد. اگر در فرانکفورت آلمان به دنبال کار می‌گردید باید به شما بگوییم که دستمزد و حقوق دریافتی در شهر فرانکفورت بالا است و قدرت خرید مردم نیز به طبع زیاد می‌باشد.

خدمات و اقلامهزینه متوسط
یک وعده‌ی غذایی در یک رستوران ارزان12 یورو
یک کیلوگرم گوشت11.63 یورو 
یک کیلوگرم برنج سفید2.14 یورو
1 لیتر بنزین1.43 یورو
شارژ ساختمان (یک واحد 85 متری)217.99 یورو
فیتنس کلاب (یک ماهه)41.59 یورو

میانگین حقوق بعد از پرداخت مالیات در شهر فرانکفورت 2.833 یورو است و برای اجاره‌ی خانه‌یک خوابه در مرکز شهر به 970 یورو و در خارج از شهر به 703 یورو نیاز دارید. البته دقت کنید که این قیمت‌ها میانگین و حدودی است. پیدا کردن خانه در فرانکفورت سخت است، اگر نتوانستید خانه‌ی موردنظر خود را پیدا کنید می‌توانید در WG (خانه‌های تیمی) ساکن شوید.

دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه فرانکفورت در سال  1914 تأسیس شده است. نام این دانشگاه را به احترام دانشمند بزرگ آلمانی گوته نام گذاری کرده‌اند. این دانشگاه در حدود 46/000 دانشجو را در خود جای داده است که 7800 نفر از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند. این دانشگاه دارای 4 پردیس مجزا در اطراف ساختمان اصلی نیز هست. این دانشگاه در برخی از رشته‌ها مانند فیزیک، پزشکی اقتصاد و تجارت شهرت زیادی دارد. دانشگاه فرانکفورت همچنین دارای 18 دانشجو و استاد فارغ‌التحصیل است که موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند.

گروه ویکو

لیست دانشگاه‌ها

دانشکده های دانشگاه فرانکفورت آلمان


دانشکده حقوق


دانشکده اقتصاد و کسب و کار


دانشکده علوم اجتماعی


دانشکده علوم تربیتی


دانشکده روانشناسی و علوم ورزشی


دانشکده الهیات پروتستان


دانشکده الهیات کاتولیک


دانشکده فلسفه و تاریخ


دانشکده زبانشناسی، فرهنگ و هنر


دانشکده زبان مدرن


دانشکده زمین شناسی و جغرافیا


دانشکده علوم کامپیوتر و ریاضیات


دانشکده فیزیک


دانشکده بیوشیمی، شیمی و داروسازی


دانشکده زیست شناسی


دانشکده علوم پزشکی

رنکینگ دانشگاه فرانکفورت آلمان

جاذبه‌های شهر فرانکفورت

این شهر جاذبه‌های بسیاری دارد که به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:
_ رومربرگ، مرکز فرانکفورت
این میدان با شکل ظاهری مربع نامنظم و همراه با فواره در قلب آلتشاد قرار دارد. این میدان یکی از زیباترین میدان‌های شهر فرانکفورت شناخته شده است و به دلیل همین زیبایی یکی از جاذبه‌های گردشگری فرانکفورت آلمان می‌باشد. اگر قصد خرید دارید می‌توانید به مغازه‌های رو باز اطراف این میدان مراجعه کنید. کلیسای گوتیک و کلیسای سنت نیکلاس نیز در این منطقه قرار دارند.

شهر فرانکفورت

_ قبرستان قدیمی یهودیان فرانکفورت
قدمت این قبرستان در شهر فرانکفورت به قرون وسطی برمی‌گردد. یکی از دیدنی‌ترین مکان‌ها در فرانکفورت این قبرستان قدیمی می‌باشد که قدمت برخی از قبرها به قرن 13 تا 18 میلادی برمی‌گردد.
_ برج اشنهایمر
این برج بهترین یادگاری از دیوارهای شهر قدیمی فرانکفورت است. این برج با ارتفاع 47 متر بر تمام منطقه‌ی دوازده اشنهایمر تسلط دارد. افراد بسیاری وجود دارند که علاقه‌مند به برگزاری مراسم‌های خود در یک سالن اجتماعات هستند، این برج دارای کافه و سالن اجتماعات است که استفاده‌ی عموم از آن آزاد است.

_ برج اصلی
اگر به دنبال پایدارترین شهر از نظر مصرف انرژی هستید، شهر فرانکفورت جواب سؤال شماست. بلندترین و مرتفع‌ترین باشگاه بدنسازی اروپا در این برج قرار دارد. از طبقه‌ی همکف تا طبقه 56 را در کمتر از یک دقیقه می‌توانید با آسانسور طی کنید! یکی از بهترین رستوران‌های فرانکفورت آلمان در این برج قرار گرفته است. حتماً اگر به این شهر رفتید از برج اصلی دیدن کنید.

شهر فرانکفورت