هامبورگ

شهر هامبورگ، دومین شهر اقتصادی آلمان

شهر هامبورگ در شمال کشور آلمان قرار گرفته است. این شهر، یک شهر بندری بوده و از طریق رودخانه‌ی البه به دریای شمال وصل شده است. این شهر که به دروازه‌ی دنیا معروف است بعد از برلین، بزرگ‌ترین شهر آلمان می‌باشد. در هامبورگ آلمان پل‌های زیادی دیده می‌شود که دلیل اصلی آن وجود رودخانه‌ی البه است به همین دلیل به شهر پل‌ها نیز معروف شده است و دارای 2300 پل در سراسر شهر است که این تعداد حتی از پل‌های موجود در آمستردام و ونیز هم بیشتر است. همچنین شهر هامبورگ دارای بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا می‌باشد.

شهر هامبورگ 2 ساعت از ساعت GM جلوتر است و همچنین 3 ساعت و30 دقیقه از تهران عقب‌تر می‌باشد. در آخرین سرشماری که در سال 2019 انجام شد، جمعیت این شهر 1.791.000 نفر گزارش شده که نسبت به سال قبل، 0.11 درصد کاهش داشته است. در حالت کلی کد شهر آلمان 0049 است که اگر آن را به همراه 04 شماره‌گیری کنید، می‌توانید با شهر هامبورگ تماس بگیرید.

این شهر یکی از ثروتمندترین شهرهای کل اروپا نیز شناخته می‌شود. شهر هامبورگ پکیج کاملی از هنر و زیبایی و قدرت و ثروت است که آلمان با خوش‌شانسی مالکیت چنین شهری را برعهده‌گرفته است. این شهر همچنین آمیخته‌ای از مدرنیته و گذشته است که تناقض زیبایی را به چشم بازدیدکنندگان بخشیده است. نام رسمی این شهر "شهر آزاد هامبورگ" نام دارد. این شهر یک شهر بندری است و پس از بندر روتردام هلند دومین بندر بزرگ اروپا و نهمین بندر از نظر قطب اقتصادی به شمار می‌رود.

موقعیت شهر هامبورگ

مساحت شهر هامبورگ چیزی در حدود 755 کیلومتر مربع است. از همین رو هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان محسوب می شود. شهر هامبورگ در شمال کشور آلمان واقع است و در مجاورت خود رودخانه‌های معروف آلب و آلستر را دارد. مرکز شهر هامبورگ به وسیله دو دریاچه احاطه شده است. این دو دریاچه اینرالستر و اوترالستر نام دارند. هامبورگ به دو بخش قدیم و جدید تقسیم می شود. بخش قدیمی این شهر در شرق دریاچه الستر واقع شده است و بخش جدید آن در بخش غربی. گفتنی است که بخش قدیمی هامبورگ قلب اقتصادی و بازرگانی این شهر است.

آب و هوای شهر هامبورگ

آب‌وهوای هامبورگ آلمان بسیار مطلوب و معتدل و رو به گرم می‌باشد. در ماه فوریه این شهر کمترین بارش و در ماه آگوست بیشترین بارش را به خود می‌بیند. در ماه جولای دما هوا 17 درجه و در ماه ژانویه منفی دو درجه می‌شود اما در حالت کلی میانگین دما در شهر هامبورگ 8.5 درجه است.

شهر هامبورگ

فرهنگ مردم شهر هامبورگ

فرهنگ، آداب و رسوم یک کشور است اما ممکن است شهر به شهر یا حتی محله به محله متفاوت باشد. چیزی که اهمیت دارد، فرهنگ غنی مردم هامبورگ است. مردم این شهر به شدت به برنامه ریزی و نظم اهمیت می‌دهند به همین دلیل در شرایط بحرانی عملکرد خوبی دارند. به سبب همین برنامه ریزی و احساس مسئولیت، خدمات شهرداری به بهترین شکل انجام می‌شود.

مردم هامبورگ زندگی کاری و شخصی خود را از هم جدا می‌دانند و به محیط زیست اهمیت زیادی می‌دهند به گونه‌ای که زباله‌ها کاملاً تفکیک شده‌اند و منابع طبیعی را به صورت بهینه مصرف می‌کنند. فرهنگ مرد سالاری تقریباً در این شهر ریشه کن شده و بیشتر کارمندان خانم‌ها هستند و نقطه‌ی قوت فرهنگ مردم هامبورگ احترام به تمام نژادها و ملیت‌ها است. تعطیلی واقعی را می‌توانید در روز یکشنبه هامبورگ تجربه کنید! اگر بخواهیم به نقطه ضعف این شهر اشاره کنیم باید بگوییم که نمی‌توانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید و باید به زبان آلمانی مسلط باشید.

کار در هامبورگ

شهر هامبورگ در زمینه فراهم‌سازی فرصت‌های شغلی در کشور آلمان در مقایسه با دیگر شهرهای این کشور میزان قابل‌توجهی را به خود اختصاص داده است. این شهر همچنین بیشترین سهم از تولید داخلی ناخالص را به خود اختصاص داده است. سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در این شهر نه‌تنها از سوی شرکت‌های داخلی بلکه از طریق شرکت‌های خارجی نیز صورت پذیرفته است. صنعت‌های مهمی هم در این شهر قرار دارد که افراد زیادی را به کار گرفته‌ است و شامل کشاورزی‌، جنگلداری‌، ماهیگیری و ساخت‌وساز می‌شود.

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط

چرا باید در هامبورگ تحصیل کرد؟

دانشگاه هامبورگ آلمان در سال 1919 میلادی احداث شده است. این دانشگاه بزرگترین مرکز آموزش و تحقیقاتی واقع در شمال آلمان است. دانشگاه هامبورگ به عنوان یکی از مراکز مهم آموزش عالی در آلمان با ارائه خدماتی چون برنامه‌های آموزشی و فرصت‌های مناسب تحقیقاتی توانسته به مرکزی برجسته در این زمینه‌ها تبدیل شود. این دانشگاه با گام‌های برجسته‌ای که به سوی پیشرفت هر چه بیشتر خود برداشته است توانسته 6 جایزه نوبل دریافت کند و جایگاه حضور دانشمندان بسیاری باشد. اکنون حدود 42/000 دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند. 5000 نفر از این دانشجویان خارجی و بین المللی هستند.

گروه ویکو

دانشکده‌های دانشگاه هامبورگ

تحقیقات در دانشگاه های هامبورگ

به طور کلی دانشگاه‌ها و مراکز علمی آلمان در بخش تحقیقات  و همچنین استواری آموزش و تدریس قدم‌های بزرگی برداشته‌اند. همچنین در این زمینه‌ها هزینه‌های گزافی نیز خرج کرده‌اند. دانشگاه هامبورگ نیز به عنوان یک مرکز بزرگ آموزش عالی در کشور آلمان دقت و تمرکز خود را در چهار بخش از حوزه‌های تحقیقاتی گذاشته است که به شرح زیر است.

حوزه های تحقیقاتی

هزینه‌های زندگی در شهر هامبورگ آلمان

از آنجایی که کشورهای غربی در حال توسعه و رشد می‌باشند و شهر هامبورگ متعلق به یکی از این کشورها است، در حال رشد اقتصادی می‌باشد. اگر فردی هستید که اهل تجملات هستید، با مقداری صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها به راحتی می‌توانید در این شهر زندگی کنید. اگر دانشجو هستید، عموماً دانشگاه‌ها رایگان می‌باشند و تنها باید 300 یورو در ماه برای حمل و نقل خود کنار بگذارید.

خدمات و اقلامهزینه متوسط
یک وعده‌ی غذایی در یک رستوران ارزان12 یورو
یک کیلوگرم گوشت11.63 یورو 
یک کیلوگرم برنج سفید2.14 یورو
1 لیتر بنزین1.43 یورو
شارژ ساختمان (یک واحد 85 متری)217.99 یورو
فیتنس کلاب (یک ماهه)41.59 یورو

میانگین حقوق بعد از پرداخت مالیات در شهر هامبورگ 2.883 یورو است و برای اجاره‌ی خانه‌یک خوابه در مرکز شهر به 970 یورو و در خارج از شهر 703 یورو نیاز دارید. البته دقت کنید که این قیمت‌ها میانگین و حدودی است. پیدا کردن خانه در هامبورگ سخت است، اگر نتوانستید خانه‌ی مورد نظر خود را پیدا کنید می‌توانید در WG (خانه‌های تیمی) ساکن شوید.

جاذبه‌های شهر هامبورگ

_ دریاچه‌های مصنوعی Inner Alster و Outer Alster
اگر به دنبال منطقه‌ای آرام برای پیاده‌روی هستید اطراف این دو دریاچه بسیار برای شما مناسب است. در این منطقه پاساژها و کافه‌های متعددی وجود دارد که پس از قدم زدن می‌توانید به آن‌ها بروید و لذت ببرید.

شهر هامبورگ

_ باغ وحش هامبورگ | Hamburg Zoo
این باغ وحش در هاگن بک تیر قرار دارد. در این باغ وحش به جای نگهداری از پرندگان در قفس، برای آن‌ها در زمین خندق‌هایی ساخته شده تا شبیه سازی به زندگی عادی برای آن‌ها ایجاد شود. توریست‌های زیادی سالیانه برای بازدید از این باغ وحش به شهر هامبورگ سفر می‌کنند.

شهر هامبورگ