شهر دوسلدورف، پایتخت مد آلمان

دوسلدورف یکی از شهرهای معروف و بنام آلمان است. شهر دوسلدورف (Dusseldorf) در شمال غرب آلمان واقع شده و یک شهر ساحلی در کنار رود راین است و علاوه بر اینکه پایتخت مد آلمان لقب گرفته، هنر و موسیقی این شهر، بسیار مشهور است. مهم‌ترین فستیوالی که در دوسلدورف برگزار می‌شود، فستیوال راین در ماه ژانویه است که هر سال تقریباً 4.5 میلیون توریست برای شرکت در این فستیوال به دوسلدورف سفر می‌کنند.

ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻦ ﯾﻮﻫﺎﻥ ﻫﺎﯾﻨﺮﯾﺶ ﻫﺎﯾﻨﻪ یکی از شاعران مشهور آلمان و جهان است که در سال 1797 میلادی در شهر دوسلدورف متولد شد. دوسلدورف آلمان، یک شهر بین المللی است و مهاجرین بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند.

کیفیت زندگی، میزان درآمد، قدرت خرید مردم، امنیت، امکانات رفاهی و درمانی در شهر دوسلدورف بالاست و در سطح کاملاً مطلوبی قرار دارد. این شهر همچنین برای افرادی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند مناسب است زیرا از دانشگاه‌ها و مراکز علمی باکیفیتی برخوردار است. شهر دوسلدورف آلمان در سال 2012 به عنوان بهترین شهر برای زندگی در آلمان انتخاب شد اما در رنکینگ جهانی در رتبه ششم قرار گرفت با این حال بعد از گذشت 10 سال همچنان دارای کیفیت بالای زندگی می‌باشد.

مساحت و جمعیت در دوسلدورف

مساحت شهر دوسلدورف حدود ۲۱۷.۴ کیلومترمربع است. جمعیت شهر دوسلدورف آلمان در آخرین سرشماری که سال 2020 انجام شده است حدود 631.942 نفر بوده است. شهر دوسلدورف از نظر مساحت فاصله کمی با دو شهر مهم کلن و بن دارد، این فاصله تا شهر کلن ۴۵ کیلومتر و تا شهر بن حدود ۷۳ کیلومتر است.

آب و هوا در دوسلدورف

شهر دوسلدورف  تابستان‌های معتدل و نیمه‌ ابری و زمستان‌های بسیار سرد و وزش باد بسیار و آسمان ابری دارد. دمای هوا در طول سال از 0 درجه سانتی‌گراد تا 24 درجه سانتی‌گراد متغیر است و دمای کمتر از ۶-  و یا بیشتر از ۳۱ درجه سانتی‌گراد در این شهر به ندرت اتفاق می افتد.

دوسلدورف آلمان، تابستان‌های گرمی ندارد و گرم‌ترین روز آن 24 درجه است و به ندرت دمای بالای 30 درجه را تجربه می‌کنید، اما زمستان‌های این شهر بسیار سرد است و بادهای شدیدی دارد و سردترین شب سال هم در ماه فوریه، شش درجه زیر صفر است!

شهر دوسلدورف

کار در دوسلدورف

در شهر دوسلدورف شرکت‌ها و مجموعه‌های متعددی مشغول به کار هستند از این رو اقتصادی قدرتمندی دارد. آن شهر در زمینه‌هایی چون بهداشت و سلامت، نوآوری در صنایع و نیز صنعت مد پیشرفت‌های بسزایی دارد و فعالیتش در بخش‌های کادر درمان در مشاغلی مانند پزشکی، پرستاری، مامایی و غیره بسیار پرسود و هدفمند بوده است. پزشکی از مشاغل موردنیاز در آلمان به‌حساب می‌آید. این رشته همچنین دارای بالاترین درآمد پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه است. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور نیازمند پزشکان بسیاری است، بخصوص در بخش‌ها و روستاهای شرقی آلمان نیاز به پزشک عمومی بشدت احساس می‌شود.

راهنمای تخصصی

راهنمایی و پشتیبانی تا یک سال

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای شهر دلخواهتان

ویزای کاری

اخذ ویزای کاری با بهترین شرایط
گروه ویکو

رنکینگ دانشگاه دوسلدورف آلمان

دانشکده های دانشگاه دوسلدورف

به طور کلی دانشگاه دوسلدورف به 5 قسمت تقسیم شده است:

 

هزینه‌های زندگی در شهر دوسلدورف آلمان

سبک زندگی هر شخصی متفاوت است و بالطبع در هزینه‌های زندگی تأثیرگذار است. هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف آلمان متفاوت است اما متوسط هزینه در شهر دوسلدورف آلمان برای یک نفر بدون احتساب اجاره‌بها 807 یورو در یک ماه می‌باشد. هزینه‌های زندگی در این شهر 1.12% و اجاره‌بها نزدیک به 15% کمتر از شهر برلین آلمان است. از آنجایی که تاکسی‌ها در دوسلدورف، کیلومتری محاسبه می‌شود بهتر از وسایل حمل‌ونقل عمومی دیگر مثل مترو استفاده کنید. در جدول زیر هزینه متوسط برخی از خدمات و اقلام در شهر دوسلدورف آورده شده است، به این نکته توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در دسامبر 2021 برآورد شده است و ممکن است بنابر شرایط و تورم تغییر کند.

خدمات و اقلامهزینه متوسط
یک وعده‌ی غذایی در یک رستوران ارزان10.50 یورو
یک کیلوگرم گوشت10.31 یورو 
یک کیلوگرم برنج سفید1.61 یورو
1 لیتر بنزین1.41 یورو
شارژ ساختمان (یک واحد 85 متری)227.04 یورو
فیتنس کلاب (یک ماهه)30.79 یورو

میانگین حقوق بعد از پرداخت مالیات در شهر دوسلدورف 2.985 یورو است و برای اجاره‌ی خانه‌یک خوابه در مرکز شهر به ۸49 یورو و در خارج از شهر 654 یورو نیاز دارید. البته دقت کنید که این قیمت‌ها میانگین و حدودی است. پیدا کردن خانه در دوسلدورف آلمان آسان نیست، اگر نتوانستید خانه‌ی مورد نظر خود را پیدا کنید می‌توانید در WG (خانه‌های تیمی) ساکن شوید تا خانه‌ای مناسب پیدا کنید.

فرهنگ مردم شهر دوسلدورف آلمان

کار، نظم و وقت‌شناسی برای مردم آلمان به ویژه دوسلدورف اهمیت بسیاری دارد پس انتظار سورپرایز شدن به مناسب تولدتان را نداشته باشید. اگر مردم آلمان تصمیمی بگیرند، به ندرت تغییری در تصمیم خود ایجاد می‌کنند پس در تصمیم‌گیری‌های خود نهایت دقت را داشته باشید. در این شهر مهاجر و بومی بر اساس تلاششان قضاوت می‌شوند نه ملیتشان! مردم دوسلدورف آلمان، زندگی کاری و شخصی خود را از هم جدا می‌دانند و به محیط‌زیست اهمیت زیادی می‌دهند به گونه‌ای که زباله‌ها کاملاً تفکیک شده‌اند و از منابع طبیعی به صورت بهینه مصرف می‌کنند.

مردم این شهر همانند دیگر شهرها به زبان آلمانی صحبت می‌کنند اما برای یک توریست بسیار مهم است که توانایی ارتباط با زبان انگلیسی را با مردم بومی داشته باشد، در نتیجه خوب است بدانید زبان انگلیسی، زبان دوم مردم دوسلدورف است! همچنین اسلام بعد از مسیحیت دین پرطرفدار مردم این شهر است.

جاذبه‌های شهر دوسلدورف آلمان

_ باغ ژاپنی نُرد پارک | Nordpark’s Japanese Garden
مجسمه‌ی هورس تامر، موزه‌ی آکوازو لوبک و باغ مشهور لیلی در نرد پارک قرار گرفته است و توریست‌های زیادی برای دیدن این باغ به دوسلدورف آلمان سفر می‌کنند.

شهر دوسلدورف

_ کونست پلست | Kunstpalast
این موزه‌ی هنری از قرن سوم میلادی تاکنون پابرجاست که می‌توانید از 11 صبح تا 6 عصر، نظاره‌گر بیش از 70 هزار اثر هنری باشید.

شهر دوسلدورف

_ کایزس ورت | Kaiserswerth
کلیسای سنت سوت ‌برتوس که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد در این محله‌ی قدیمی بنا شده است. در این محله سازه‌های بسیار قدیمی وجود دارد که انعکاس آن‌ها در راین بسیار زیبا و به یاد ماندنی است.